שתף קטע נבחר

דוד קליין, נגיד בנק ישראל לשעבר, מונה ליו"ר מיטב

מנכ"ל מיטב: קליין צפוי לתרום בפיתוח מוצרים פיננסיים חדשים לקדם שיתופי פעולה עם גורמים בינלאומיים

ד"ר דוד קליין, הנגיד היוצא של בנק ישראל, מונה ליו"ר הדירקטוריון המייעץ של בית ההשקעות מיטב. כך סוכם בין הד"ר דוד קליין לבין צבי סטפק, מנכ"ל מיטב.

 

לדברי סטפק, "קליין צפוי לתרום מניסיונו הרב למיטב בפיתוחם של מוצרים פיננסיים חדשים ובגיבושם וקידומם של רעיונות כניסה לשווקים חדשים בישראל ובחו"ל. בנוסף, בזכות קשריו הבינלאומיים הענפים והמוניטין שלו בישראל ובעולם, יסייע קליין למיטב לקדם שיתופי פעולה עם גורמים בינלאומיים ומקומיים ולהידוק הקשר של בית ההשקעות עם משקיעים זרים והיערכות לקראת ביצוע המלצות ועדת בכר".

 

עבור קליין, ההצטרפות למיטב הוא התפקיד הראשון מאז פרש בינואר האחרון מתפקידו כנגיד בנק ישראל. הוא מסר היום כי "מיטב היא דוגמא אשר הוכיחה את עצמה כנבחרת מנצחת, שידעה להתמודד עם התמורות הרבות אשר עברו על השווקים הפיננסיים ב-26 השנים האחרונות. בראש החברה עומד צוות מקצועי ביותר ואמין, ואשמח להיות חלק ממנו, ולתרום להצלחתה העתידית של הקבוצה".

 

מיטב נוסדה לפני למעלה מ-25 שנה ע"י צבי סטפק ושלמה סימנובסקי. כחברה המנהלת נכסים בהיקף של יותר מ-7 מיליארד שקל הפכה מיטב לגוף הפרטי המוביל בישראל בתחום קרנות הנאמנות, ניהול תיקי השקעות וקופות גמל. 

 

גם בית ההשקעות אקסלנס-נשואה צירף לשורותיו בכיר לשעבר מהמערכת הכלכלית. שמואל סלבין, ששימש בעבר גם כמנכ"ל משרד האוצר, מונה לתפקיד יו"ר אקסלנס-נשואה חיתום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלום בר טל
דוד קליין. לקראת ביצוע המלצות ועדת בכר
צילום: שלום בר טל
מומלצים