שתף קטע נבחר

האם הסוף של ווקלטק מעבר לפינה?

חצי שנה לאחר שהסתיימה 2004 מתברר שרוח שלה סבורים שהיא על סף פשיטת רגל חשש כי המשקיע ג'ף פולבר ייסוג מכוונתו להזרים ההון הנדרש להמשך קיומה

 

נראה כי האוויר לנשימה, שמציע ג'ף פולבר לחברת ווקלטק הישראלית, היא יותר הנשמה מלאכותית לגוסס. מה עוד שלעת עתה, הזרמת הכספים של פולבר עדיין לא יצאה לדרך וקשה לדעת אם בכלל תתממש.

 

בינתיים, במשרד רואי החשבון של החברה, ארנסט אנד יאנג, הצמידו לדו"חות המלאים של החברה שהוגשו לרשות ניירות ערך האמריקנית ופורסמו בסופש האחרון, אזהרת עסק חי וציינו כי יש חשש לגבי המשך קיומה של החברה.

 

כבר הרבה זמן ידוע כי לחברה ישנה בעיה קשה של מזומנים, ועל מנת לעודד את המשקיעים הודיעה החברה כי פולבר, שנחשב לגורו של עולם ה-VOIP, מנהל מומ לשם השקעה בחברה. פולבר, שביקר באחרונה בארץ סירב להתייחס לגבי היקף הגיוס שלו בחברה. לעומת זאת, הוא הסכים לומר כי הוא מאמין גדול בפוטנציאל של החברה ובתחום שבו היא לוקחת חלק, ואף נחשבת למובילה בו.

 

למרות כל הברכות הללו, פולבר לא הזרים עדיין את הכסף, והמזומנים שמונחים בקופת החברה לא צפויים להישאר שם לעוד הרבה זמן. בסוף הרבעון הראשון של השנה היו מונחים בקופתה 5 מיליון דולר, כאשר קצב שריפת המזומנים שלה ברבעון עומד על יותר מ-3 מיליון שקל.

 

לפיכך, במידה שפולבר או גוף אחר לא ישקיע בחברה בקרוב מאד, החודשים הבאים הם כנראה חודשי הנשימה

האחרונים של החברה.

 

ווקלטק נוסדה על ידי אילון גנור, שמשמש כמנכלה מאז. גנור, מאמין גדול בעולם ה- VOIP זכה לא פעם בפרסים בעקבות פיתוח בתחום. תחת ניהולו פיתחה החברה, הן תוכנות והן חומרות בשלבים שונים עבור תעשיית ה-VOIP, אולם הישגיה על הנייר לא התממשו. 

 

לאור מצבה הפיננסי הקשה, החליטה החברה להקטין את קצב שריפת המזומנים שלה. המשמעות המיידית היא ככל הנראה פיטורי עובדים - דבר שלא נעשה כבר כמה שנים. בנוסף, תבחן החברה אפשרות להעתיק את מושבה מהרצליה פיתוח למקום זול יותר.

 

ווקלטק נסחרת כיום לפי שווי שוק של 9.5 מיליון דולר. בימי השיא של הנאסדק, נסחרה החברה לפי שווי שוק של חצי מיליארד דולר. בין המשקיעות הגדולות בחברה בעבר, ניתן למצוא את חברת התקשורת הגרמנית דויטשה טלקום, חברת כלל-תעשיות ושרם-פודים-קלנר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים