שתף קטע נבחר

סילברמן שהעביר מידע לנמרודי נשלח לכלא

אריה סילברמן, שכיהן כראש צוות ביחידה לחקירות בינלאומיות של המשטרה, העביר מידע למנכ"ל מעריב, עופר נמרודי, בנוגע למגעים עם רפי פרידן, על-מנת להפכו לעד מדינה בפרשת האזנות הסתר. השופטת כתבה בגזר דינה כי "מעשיו מציגים תמונה עגומה של איש משטרה שסרח"

פרשת הקצין הבכיר שחצה את הקווים והעביר מידע לעופר נמרודי נגמרה בעונש כבד. בית משפט השלום בתל-אביב גזר היום (ג') שנה וחצי מאסר בפועל על רב-פקד אריה סילברמן, לשעבר ראש צוות ביחידה לחקירות בינלאומיות של המשטרה, שהעביר מידע למנכ"ל העיתון מעריב, עופר נמרודי, על החקירות המתנהלות נגדו.

 

על סילברמן נגזרה גם חצי שנת מאסר על-תנאי וקנס של 50 אלף שקל, הוא הורשע בעבירות של מרמה, הפרת אמונים ובשיבוש הליכי חקירה. סילברמן הואשם בעבר גם בלקיחת שוחד מנמרודי - אך זוכה מעבירה זו. הוא הדליף לנמרודי מידע בנוגע למגעים שנעשו עם רפי פרידן, על-מנת להפכו לעד מדינה, במהלך פרשת האזנות הסתר לפני כ-10 שנים.

 

השופטת, רחל גרינברג, כתבה בגזר הדין כי "סילברמן עשה מעשים פסולים, המציירים תמונה עגומה של איש משטרה שסרח וכשל לאורך זמן בהתנהלות שהייתה אמורה לרצות את נמרודי, ממניעים של אינטרסים אישיים שעמדו לנגד עיני סילברמן".

 

עוד כתבה השופטת כי "ריבוי המעשים, התמשכותם על-פני תקופה משמעותית, עשייתם בעת שנמרודי נחקר על-ידי החוקרים, חבריו של הנאשם ביחידה המובחרת בה שירת, הסתרת מערכת היחסים עם נמרודי מידיעת מפקדיו, קשריו עם עד המדינה, שליחו של נמרודי, לשם קידום ענייניו של נמרודי, שקריו למפקדיו, הדלפת מידע סודי מהחקירה לנמרודי והכשלת החקירה, כל אלה מעלים חומרה".

 

השופטת אף הוסיפה כי סילברמן פעל מתוך מחשבה שקשרים טובים עם אדם מסוגו של נמרודי עשויים להביא לו תועלת בעתיד ולסייע לו במציאת מקום עבודה כאשר יפרוש מהמשטרה. "לא מן נמנע כי בעיני סילברמן הקשר עם נמרודי פתח בפניו אפשרויות של יצירת קשרים חברתיים, והתחככות עם איילי ובעלי שררה. ואכן, הוא הוזמן לשני אירועים בביתו של נמרודי, בין היתר לחתונתו".

 

לסיכום כתבה השופטת כי סילברמן העמיד עצמו במצב של ניגוד עניינים בין תפקידו כחוקר בכיר ביאחב"ל לבין קשריו עם נמרודי, בכך שבזמן שהתנהלה נגד נמרודי החקירה בפרשה, ובהמשך, במהלך ניהול משפטו של נמרודי, שמר עמו על קשר רציף כולל שיחות טלפוניות תדירות. זאת, בעת שעסק בחקירת הפרשה.

 

התובעת, עו"ד נאווה שילר, הביעה שביעות רצון מגזר הדין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
נשלח לכלא. סילברמן
צילום: ג'רמי פלדמן
צילום: גרמי פלדמן
עופר נמרודי. קיבל מידע
צילום: גרמי פלדמן
מומלצים