שתף קטע נבחר

כלור דלף בבריכה - וילדה בת 9 נפגעה בינוני

הבילוי של עשרות ילדים בבריכת "קאנטרי רמת גן" הסתיים בתקרית קשה: לפי החשד, אחד העובדים הזרים בטעות כמות גדולה של כלור לבריכה והילדים החלו לחוש צריבות בעיניים וקשיי נשימה. תחילה הוגדר מצבה של הילדה, דניאל טלמור, קשה, אולם כעת מצבה בינוני. בין הפצועים קל גם אחיה ואביה של הילדה שרק אתמול נרשם כמנוי בבריכה. המשטרה בודקת חשד לרשלנות

הכלור דלף בבריכה, עשרות ילדים נפגעו: מה שהיה אמור להיות בילוי קיץ מהנה לילדים הפך אחר הצהריים (יום ג') לסיוט של כל הורה. דניאל טלמור בת התשע, שהגיעה לשחות בבריכה, נפגעה קשה לאחר ששאפה אדי כלור בבריכת "קאנטרי רמת גן" ברחוב בן אליעזר בעיר. מאוחר יותר השתפר מצבה והוגדר בינוני. המשטרה בודקת חשד לרשלנות.

 

הילדה, שסובלת מבצקת ריאות, פונתה אל בית החולים שניידר בפתח תקווה. אחיה ליאור ואביה אבי נפגעו גם הם באורח קל. האב נרשם כמנוי לבריכה רק אתמול.

 

34 ילדים נוספים ומבוגר פונו לבתי חולים באזור גוש דן לאחר ששאפו כלור. שמונה מן הילדים אושפזו במצב קל עד בינוני והיתר, בהם המבוגר, אושפזו במצב קל. מבתי החולים שניידר שיבא ודנה.

 

בשניידר נותרו שישה מהילדים לאישפוז במהלך הלילה. שלושה אחרים משתחררים הערב. בשיבא נותרו חמישה וככל הנראה כולם יישארו במהלך הלילה להשגחה. מצבו של אחד מהם מוגדר אף הוא בינוני.

 

בבית החולים דנה אושפזו 15, מתוכם חמישה יישארו לאישפוז במהלך הלילה ועשרה ישתחררו במהלך הערב.

 

סמוך לשעה שלוש אחר הצהריים החלו 40 שוהים בבריכה במרכז הספורט ברחוב בן אליעזר בעיר להרגיש צריבות בעיניים וקשיי נשימה.

 

מחקירה ראשונית עולה חשד כי כתוצאה מאי הבנה בין עובדי הבריכה, הזרים אחד העובדים לבריכה כלור בכמות גדולה, לאחר שסבר בטעות שלא הוזרם קודם לכן כלור.

 

מכבי האש, בראשותו של מפקד כיבוי אש רמת גן, טפסר אהרון גודינגר, הגיעו למקום, פינו את הילדים מהמים, העבירו אותם לטיפול מד"א, ולאחר מכן סגרו את ברז הכלור. מדובר בילדים בני שבע עד 12 הנמצאים בחופשת הקיץ.

 

יעקב צורף, פראמדיק מד"א שהגיע למקום, סיפר ל-ynet ש"הגיעו שמונה אמבולנסים ושני צוותי נט"ן. פתחנו במקום נקודת טיפול, וילדים עם קוצר נשימה וצריבות בעיניים הגיעו אלינו. סיפקנו להם חמצן ופינינו אותם לבתי חולים".

 

אנשי המשרד לאיכות הסביבה, שהגיעו גם הם למקום, פתחו בחקירת האירוע.

 

ליקויים ברכבי הסעת קייטנות

 

בתוך כך איתרה המשטרה היום ליקויים חמורים באוטובוסים שהסיעו ילדים במסגרת קייטנות. "מדובר בליקויים שהם סכנת חיים", אומר מפקד שלוחת שרון של משטרת התנועה הארצית, רב פקד, אלי סער.

 

הבוקר קיימה המשטרה מבצע על פי הנחיית מפקד התנועה הארצית, ניצב שחר איילון, שנועד לבדוק תקינות של אוטובוסים ורכבי הסעות המסיעים ילדים לקייטנות ובילויי קיץ. במסגרת המבצע חברו שוטרי משטרת שלוחת שרון לנציגי משרד התחבורה, והתמקמו סמוך לפארק נחשונית בקיבוץ נחשונים, לשם מגיעים מאות ילדים לפעילות במסגרת הקייטנות.

 

רב פקד סער אומר כי במהלך היום נמצאו חמישים וחמישה אוטובוסים ורכבי הסעות עם ליקויי בטיחות חמורים בבלמים, בהגה ובמתלים. בנוסף, התברר כי אחד האוטובוסים פועל ללא ביטוח וללא רישיון הסעה. באוטובוס אחר נמצא כי בלם היד כלל אינו פועל. "כלל האוטובוסים הורדו מהכביש מיידית, נגד הנהגים נרשמו דו"חות, הילדים הורדו מהאוטובוסים, והחברות נדרשו לשלוח אוטובוסים אחרים על מנת להסיע את הילדים ובנוסף - לתקן את האוטובוסים ולעבור בדיקה כדי לוודא שהליקויים החמורים תוקנו".

 

ב-32 אוטובוסים ורכבי הסעות נמצאו ליקויים קלים יחסית כגון פנס שבור, איתות לא תקין וכיוצא באלה. הנהגים קיבלו דו"ח והתחייבו לתקן את הליקויים.

 

לדברי רב פקד סער, "ב-73 אחוזים מהאוטובוסים ורכבי ההסעות נמצאו ליקויים, וזה חמור. מדובר בליקויים שבמצטבר אם לא יתוקנו מיידית עלולים לגרום לאסון". המבצע, כך אומרים במשטרה, הוא רק יריית הפתיחה, ובמשטרת התנועה אומרים כי הוא יימשך גם במקומות אחרים, בעיקר בקרבת מקומות אליהם מגיעים ילדים המשתתפים בקייטנות.

 

האוטובוסים ורכבי ההסעות שנבדקו היום ונמצאו בהם ליקויים הם של חברות מוסדרות להסעת נוסעים וילדים, ומכל רחבי הארץ ולא רק מאזור השרון.


פורסם לראשונה 05/07/2005 17:07

 

בהכנת הידיעה השתתפו דורון שפר ורענן בן-צור
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 10
פינוי הילדים
צילום: ערוץ 10
צילום: ערוץ 10
נרשם כמנוי רק אתמול. הבריכה
צילום: ערוץ 10
מומלצים