שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: לשחרר את בנו של הרב עמאר למעצר בית

למרות שמאיר עמאר נאשם בעבירות של חטיפה והתעללות בקטין, החליטה שופטת המחוזי כי יש לשחררו למעצר בית. "אמנם מדובר באלימות חמורה, אך יש כאן מסוכנות נקודתית, על רקע הקשר הרומנטי של אחותו", הסבירה השופטת. התביעה תערער על ההחלטה לעליון

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט היום (ג') לשחרר למעצר בית מלא את מאיר עמאר, בנו של הרב הספרדי הראשי שלמה עמאר. עם זאת, השופטת נגה אוהד, נעתרה לבקשת התביעה לעכב את ביצוע ההחלטה ב-48 שעות כדי לאפשר לתביעה לערער לבית המשפט העליון. התביעה אכן תגיש ערעור על ההחלטה.

 

עמאר נאשם בעבירות של חטיפה לשם סחיטה, התעללות בקטין, תקיפה הגורמת חבלה של ממש בנסיבות מחמירות, כליאת שווא, הדחה בחקירה, סחיטה באיומים ואיומים, לאחר שחטף נער בן 17, אשר קיים מערכת יחסים עם אחותו, איילה.

 

השופטת נגה אהד קובעת בהחלטתה כי על אף שמדובר באלימות חמורה, היא רואה בכך "מסוכנות נקודתית, על רקע מאוד ייחודי, והוא הקשר הרומנטי של איילה והנער ורצונו העז של מאיר עמאר להביא לסיום הקשר".

 

לדבריה, "אינני רואה עין בעין את פרשייה זו, כפי שרואה התביעה. מדובר במסוכנות על רקע הקשר הרומנטי בין המתלונן לבין איילה עמאר".

 

עוד קבעה השופטת כי יש לשחררו למעצר בית למרות עברו הפלילי, ובו חמש הרשעות בעבירות רכוש וסמים.

 

השופטת הסכימה לבקשת עורכי דינו של עמר, עורכי הדין ששי גז, קובי בן שעיה וטליה גרידיש, אשר ביקשו כי הוא ישוחרר לביתו של יהודה עמר (אין קשר משפחתי), במושב אדירים בצפון הארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
מאיר עמאר. "לא רואה עין בעין"
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
האם, מזל עמאר
צילום: אבי כהן
מומלצים