שתף קטע נבחר

Meetup: מכירים ברשת, נפגשים בעולם האמיתי

אתר Meetup מציע לכם להצטרף לקבוצות עניין משותפות, שחבריהן לא עוסקים רק בצ'יטוט או צפיה בתמונות, אלא גם - שומו שמים - נפגשים פנים אל פנים. חתרני

Meetup הוא נדבך נוסף במגמה המתחזקת של הפיכת האינטרנט לשכונה גלובלית חביבה ומסבירת פנים. אחרי שהציעו לנו אתר לשיתוף תמונות עם חברים וזרים גמורים, אתר לשיתוף רשימת המועדפים, לשיתוף לוח הזמנים שלנו - ובעצם, שיתוף של כל חיינו ברשת - הגיע הזמן לעבור מן הווירטואלי אל הפיזי.

 

ב-Meetup תוכלו ליצור או להצטרף לקבוצות של אנשים החולקים עניין או מטרה משותפים, ונפגשים על בסיס קבוע. נכון שמדובר בקונספט שעשוי להיראות מאיים לעכברי אינטרנט מובהקים, אך הוא עיקר החידוש שטמון באתר. נכון, האינטרנט מסייע לשמור על קשר - אך הוא אינו מהווה תחליף לפגישה פנים אל פנים.

 

כל אחת מהקבוצות, המונות אלפים ומוקדשות לאלפי תחומי עניין - החל מבעלי כלבי פאג, עבור בדוברי גאלית (או עברית, בקבוצה המונה 424 חברים, המחולקים ל-77 קבוצות, נכון להיום), חובבי מייקל מור או הרי פוטר, וכלה בפוליטיקה, סריגה ואמהות שמעדיפות לא לצאת לעבוד - מנוהלת על ידי החברים עצמם, כאשר לכל קבוצה יש מארגן מקומי, שתפקידו לדאוג שהמפגשים ינוהלו כסדרם.

 

19 דולר לחודש

 

"כל קבוצה מקומית קשורה לקבוצות Meetup אחרות המוקדשות לנושא זה בעולם. פעמים רבות הן עורכות מפגשים באותו היום ובאותה שעה", נכתב בעמוד ההסברים של האתר, שביקור בו עשוי להבהיר לכם במה מדובר, כיצד מצטרפים, כיצד מקימים קבוצה, האם נכונה השמועה שהאתר גובה כסף (כן: 19 דולרים לחודש) ועוד תשובות לשאלות בוערות.

 

אגב, אם בכוונתכם להקים קבוצה חדשה משלכם, שתארח גולשים בעלי תחומי עניין דומים, או בעלי מטרה מסוימת, שאינה נחשבת בהכרח לתחביב, אלא עשויה להוות אמצעי לארגון פעילות חברתית או אחרת - כדאי שתדעו שכל קבוצה זוכה לדירוג, שתלוי ברובו בחבריה, אשר לאחר כל מפגש ממלאים סקר לגבי טיבו ואיכות הקבוצה בכלל.

 

בעת הכניסה לעמוד הקבוצה תוכלו לראות תיאור קצר של יעדיה, את הרייטינג שלה, תמונות, חדשות ועדכונים, מפגשים עתידיים, קבוצות רלוונטיות, וכמובן, אפשרות להצטרף לקבוצה או - הלהיט התורן של עולם האינטרנט בכלל, וזה השיתופי בפרט - להתעדכן בנעשה בה באמצעות עדכוני RSS.

 

את הקבוצות ניתן לאתר באמצעות קטגוריות כלליות, חיפוש מבוסס מילים, וכן באמצעות מדינה, יישוב או פופולריות. על פי האתר, למעלה ממיליון איש מ-40 מדינות שונות כבר נרשמו לקבוצות הפועלות באתר, כך שיש סיכוי גדול שלא תשתעממו שם, וזה כבר משהו. (רוני שני).

 

אפשר לשלוח המלצות על אתרים לכתובת computers@y-i.co.il . רצוי לשלוח מידע מפורט ככל שניתן על האתר, מועד הקמתו, תכניו ומהותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים