שתף קטע נבחר

"ילדים רבו על מסיכות חמצן כדי לנשום"

כך סיפר ל-ynet אבי טלמור, שבתו דניאל נפגעה באורח בינוני בדליפת הכלור בבריכה ברמת גן. "הילדים השתעלו ויצאה להם מהפה סוג של ליחה. לאחר מכן ילדים רבו על מסיכת חמצן כדי לנשום, זו רשלנות. אם לא הייתי משיג מסיכה לבתי, מצבה היה קשה בהרבה". שיר גריידי, בת 9, סיפרה: "פתאום לא הצלחתי לנשום, כאילו רעל נכנס לי לריאות. נבהלתי מאוד ופחדתי". בעלי הבריכה ועובדי התחזוקה נחקרו באזהרה

"ראיתי שכל הילדים משתעלים ויוצאת להם מהפה סוג של ליחה. הבת שלי לא יכלה לדבר, היא נחנקה והשתעלה, היא נכנסה להיסטריה". כך סיפר הערב (ג') ל-ynet אבי טלמור, שבתו דניאל אושפזה במצב קשה בעקבות דליפת הכלור בבריכת "קאנטרי רמת גן". הערב חל שיפור במצבה והוא מוגדר בינוני.

 

רק אתמול עשה טלמור מנוי לבריכה. אתמול הגיעו ילדיו דניאל בת התשע וליאור בן ה-11 לבדם למקום. היום הוא הגיע במקרה יחד עמם, והוא משוכנע שאם לא היה שם, מצבה של בתו היה קשה הרבה יותר: "נכנסנו למים ואחרי שעה בערך התחיל להיות ריח של גז חריף והתחלתי להשתעל. הסתכלתי סביבי, וראיתי שכל הילדים במצב דומה".

 

  

טלמור טוען שהטיפול בילדים היה לקוי ביותר: "היה שם ברדק רציני, לא ידעו איך לטפל במקרה הזה, זה לא כמו טביעה שהמצילים מיומנים במקרים אלה. מה שהיה שם ברבע שעה היה קריקטורה. השפריצו מים עם צינור על הילדים, לא היה חובש, מה שעשו זה לרוץ לקנות שקיות חלב.

 

"אם לא הייתי איתם אז אני לא יודע מה היה קורה, אני ראיתי ילדים שרבים על מסיכת חמצן כדי לנשום. אולי גם הבת שלי לא הייתה משיגה מסיכת חמצן אם לא הייתי משיג לה. לא היה מי שיעזור לילדים במצב הזה וזו רשלנות".

 

הוא עצמו נפגע באורח קל, וכך גם בנו. "האמת שאני לא יודע להתנהג במצבים כאלו, בייחוד כשזה הבת והבן שלי והבת בטיפול נמרץ. כשראיתי אותה בטיפול נמרץ נרגעתי קצת ואני מאמין שיהיה בסדר. אין לי מושג כיצד קרה שרק הבת שלי קיבלה את זה בצורה קשה. מה שבטוח זה שאני מבטל את המנוי לבריכה בקאנטרי ולא אשלח אותם לשם, לבריכות אחרות אני חושב שכן. למה לא?"

 

"רעל נכנס לריאות"

 

דקל צאיג, בן תשע, מאושפז בבית החולים שניידר. הוא סיפר: "שחיתי בבריכה ופתאום ראיתי ילדים יוצאים ומתחילים להשתעל. ואז התחלתי להרגיש כאילו משהו חונק אותי ואני לא יכול לנשום, והשתעלתי בלי להפסיק".

 

בן דודו, ליאור לחמיש, בן 12, ששהה יחד איתו, מוסיף: "לא יכולתי לנשום, נחנקתי, ויצאתי החוצה. נבהלתי מאוד ולא הבנתי מה קורה לכולם. המצילים הוציאו אותנו מהבריכה והשפריצו עלינו בצינורות עד שהאמבולנסים הגיעו, שתיתי מים אבל זה לא עזר. יותר אני לא חושב שאני אלך לבריכה הזאת".

 

אמו של לחמיש מספרת כי בנה התקשר אליה בהיסטריה ובבכי וסיפר שהוא לא מצליח לנשום: "לא הבנתי על מה הוא מדבר, חשבתי שמישהו הטביע אותו. אחר כך הסבירו לי שהתפוצץ צינור כלור. כשהגעתי לשם הוא כבר פונה לבית חולים והוא מאושפז. אומרים שצריך לבדוק את הלב והריאות שלו".

 

שיר גריידי, בת 9, סיפרה: "שחיתי ופתאום ראיתי את כולם מתחילים להשתעל ויוצאים החוצה, ואת המצילים צועקים 'לצאת מהמים'. ראיתי ילדים מקיאים ויורקים. אמרו לנו לשתות והשפריצו עלינו עם צינור. פתאום לא הצלחתי לנשום והיה לזה טעם מגעיל, כאילו רעל נכנס לי לריאות. כאילו זה חסם לי את האוויר. נבהלתי מאוד ופחדתי שיקרה לי משהו. אני מקווה להשתחרר מחר בבוקר".

 

מלי בוזגלו, אמם של מיכל ומרדכי, ששחו בבריכה, נמצאת בבית החולים ומצפה לשמוע מתי ישוחררו ילדיה: "בעלי היה עם הילדים בבריכה והתקשר לומר לי לאסוף אותם כי יש בעיה. הגעתי תוך כמה דקות וראיתי את כל הילדים שבבריכה משתעלים, בוכים, בהיסטריה, כשהגעתי הגיעו גם אנשי עזר מציון שהתחילו לחלק בלוני חמצן לכולם ואז הגיעו האמבולנסים".

 

בעלי הבריכה ועובדי התחזוקה נחקרו באזהרה

 

בעלי בריכת "קאנטרי רמת גן" ועובדי התחזוקה של המקום נחקרו באזהרה במשטרת מרחב דן. הם חשודים ברשלנות שהובילה לדליפה, בעקבותיה אושפזו 36 ילדים.

 

בבית החולים שניידר נותרו שישה ילדים לאשפוז במהלך הלילה, שלושה אמורים להשתחרר במשך הערב. בשיבא נותרו חמישה, כנראה שכולם יישארו במהלך הלילה להשגחה, מצבו של אחד מהם בינוני. בדנה יש 15 שמתוכם 5 יישארו לאשפוז במהלך הלילה ועשרה ישתחררו במהלך הערב.

 

מד"א: היתה פאניקה לא מוצדקת

 

במד"א טענו בתגובה לטענות האב כי "בדקות הראשונות של הפינוי היה אמנם מחסור מסוים בבלוני חמצן בשל העובדה שלא הספיקו להגיע מספיק אמבולנסים לפינוי הילדים, אולם תוך דקות ספורות הגיעו אמבולנסים נוספים ואז לא הייתה עוד כל בעיית מסיכות חמצן.

 

"הייתה פאניקה קטנה סביב המסיכות אבל היא לא מוצדקת, היו מספיק מסיכות לכולם וההוראות שלנו למפנים לתת מסיכות חמצן לכולם. ייתכן שהיו מספר ילדים שהייתה להם צריבה והם רצו לקבל חמצן אבל לא היה צורך בכך. כל מי שצריך היה לקבל מסיכת חמצן, קיבל".

 

בהכנת הידיעה השתתף דורון שפר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 10
"כולם השתעלו"
צילום: ערוץ 10
צילום: ערוץ 10
"היה ברדק רציני"
צילום: ערוץ 10
צילום: תומריקו
"אני לא חוזר לשם"
צילום: תומריקו
מומלצים