שתף קטע נבחר

אליפות ישראל באתלטיקה הופסקה עקב הפסקת חשמל

לאחר בעיות חוזרות ונשנות, כבה האור בהדר יוסף למספר דקות. נאור גרין: "אולי מישהו לא שילם את החשבון". אלכס אברבוך השווה את תוצאת השנה במוט - 5.65 מ'. בלוזאן: שיא עולם של איסינבייבה בקפיצה במוט - 4.93 מ'

לפני פחות משנה כבה החשמל באיטצדיון רמת גן במשחקה של מכבי חיפה נגד רוזנבורג במוקדמות ליגת האלופות. הערב (ג'), לא הרחק מר"ג, ניתן היה לחזות בארוע מביש נוסף במהלכו שוב ירד השאלטר בעיצומה של תחרות ספורטיבית חשובה.

 

לאחר מספר תקלות כבר בפתיחה, כבה לפתע האור למספר דקות במהלך ערב התחרויות הראשון של אליפות ישראל באתלטיקה, שנערכת באיצטדיון הדר יוסף בתל אביב. האתלטים, חלקם אורחי איגוד האתלטיקה מחו"ל, נותרו המומים.

 

יו"ר האיגוד, שלמה בן-גל, נשמע חסר אונים לאור התקלה: "זה מצב לא נעים, במיוחד עם האורחים שלנו מחו"ל. אבטחנו את עצמנו עם גנרטור, אבל גם הוא לא עבד". נאור גרין, שיאן ישראל ב-400 מטרים: "אף אחד לא אשם, אולי מישהו לא שילם את החשבון".

 

לפני שכבה האור עוד הושלמו מספר תחרויות. אלכס אברבוך, בכיר אתלטי ישראל, היה היחיד שסיפק את הסחורה עם 5.65 מ' בקפיצה במוט, שווה לתוצאת השנה שלו.

 

אירנה לנסקי ניצחה ב-100 מ' משוכות עם 13.74 שניות, רחוק מהקריטריון המבוקש לאליפות העולם בהלסינקי וכמעט שניה משיאה. יבגני מיננקו זכה בתואר המקביל לגברים עם 14.46 שניות ב-110 מ' משוכות. ניבה זיו קבעה 12.82 מ' בקפיצה משולשת ולא שיחזרה את שיאה הישראלי לנשים, אותו השיגה רק בחודש שעבר. 

 

ילנה איסינבייבה שברה את השיא העולמי בקפיצה במוט

 

בעוד אתלטי ישראל סובלים מהפסקות חשמל ומתנאים גרועים בהדר יוסף, נהנתה ילנה איסינבייבה הרוסיה מהאווירה הנפלאה בלוזאן וניצלה זאת לקביעת שיא חדש בקפיצה במוט, שיפור של סנטימטר לשיאה הקודם.

 

איסינבייבה הרוסיה, האלופה האולימפית מאתונה, קבעה 4.93 מ' בגראנד פרי בלוזאן, ומחקה את שיאה הקודם שנקבע בספטמבר בשנה שעברה בבריסל. מאמנה טוען שבאימונים היא כבר עברה 5 מטרים, אך מכיוון שעל כל שבירת שיא מוענק לה בונוס של 50 אלף דולר, סביר שזה לא יקרה בבת אחת.


ילנה איסינבייבה והשיא החדש (צילום: איי פי)

 

עוד בתחרות בשוויץ, הדהים הצרפתי רונלד פוניון את האלוף האולימפי ב-100 מ' ג'סטין גאטלין, כשניצח עם שיא אישי של 9.99 שניות. גאטלין סיים שלישי, אחרי עבדול עזיז זקארי הגנאי. במירוץ לנשים קבעה צ'אנדה סטורופ מאיי הבהאמה את תוצאת השנה, 10.84 שניות.  האלוף האולימפי ב-400 מ', האמריקני ג'רמי וורינר, חזר לכושרו הטוב וניצח בזמן של 44.96 שנ'.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי רוט
נאור גרין
צילום: יוסי רוט
צילום: איי פי
ילנה איסינבייבה. עוד שיא לרזומה
צילום: איי פי
מומלצים