שתף קטע נבחר

טורניר ה-WTA הראשון בישראל ייערך באוקטובר 2006

איגוד הטניס הודיע רשמית על קיומו של הטורניר מסבב הנשים הבכיר. סך הפרסים יהיה 140 אלף דולר. הספונסר, הנרי זימנד, החליט גם לאמץ כלכלית את פאר, אובזילר וסמאשנובה

איגוד הטניס ערך הבוקר (ד') מסיבת עיתונאים והודיע כי החל מהשנה הבאה יתקיים בישראל טורניר טניס לנשים מהסבב הבכיר, ה-WTA. הטורניר ייערך באוקטובר 2006, וסך הפרסים בו יעמוד על 140 אלף דולרים. מיקום הטורניר עדיין לא נקבע, כשהאופציות המובילות הן מרכזי הטניס ברמת השרון וברעננה.

 

יו"ר איגוד הטניס, איאן פרומן, אמר: "פעם היו במדינת ישראל שלושה ענפים בולטים: כדורגל, כדורסל וטניס, היום קוראים לזה ענפים נוספים. אנחנו נדאג להחזיר את הטניס למקומו הראוי בספורט הישראלי".

 

במקביל לטורניר בישראל ייערכו שני טורנירי WTA - באוסטריה (585 אלף דולר) ובבלגיה (170 אלף דולר) - אך באיגוד משוכנעים כי יצליחו להביא לארץ את הטניסאיות הבכירות בעולם. "ונוס וויליאמס שיחקה לא מזמן בטורניר בסדר גודל כזה בטורקיה. יש הערכה גדולה לישראל, בעיקר בזכות בנות כמו שחר והקשר שלהן עם הטניסאיות האחרות, כך שאני מאמין שנצליח".

 

קיומה של התחרות התאפשר בזכות תמיכתו של הנרי זימנד, העומד בראש קרן 'אנדה'. בנוסף, הודיע זימנד על כוונתו לאמץ כלכלית את שלוש הטניסאיות הישראליות המובילות - אנה סמאשנובה, שחר פאר וציפי אובזילר, בהן ישקיע סכום של כ-200 אלף שקל לשנה.

 

"לשחר פאר יש סיכוי להגיע למקום ה-30 בעולם עם התמיכה הנכונה", אמר זימנד. "אני אהיה שם כדי לעזור לה וכדי שהיא תממש את הפוטנציאל שלה. אני עושה את הכל כדי לתמוך בספורט הנשים, ולקדם את רוח אנדה".

 

שחר פאר, שייצגה את הטניסאיות הישראליות באירוע, הודתה לזימנד וסיפרה כי שלושתן יתרמו חלק מהכסף שיקבלו להקמת קרן לטניסאיות צעירות. זימנד הבטיח מיד כי יעניק כסף לקרן החדשה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שחר פאר. טורניר באווירה ביתית
צילום: איי פי
מומלצים