שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גם הצבא עובר לפלסטיק

  בשורה לנהגים במדים: בקרוב יחל צה"ל להנפיק רישיונות נהיגה מגנטיים שיחליפו את הרישיונות מנייר. "נתחיל בחלוקה לאנשי קבע, ורק לאחר מכן לחיילים בסדיר. מדובר בתהליך ארוך, אך בהחלט מהפכני", אומרים בצה"ל

  במשרד התחבורה כבר הבינו לפני מספר שנים כי יש להחליף את רישיון הנהיגה מנייר לכרטיס פלסטיק מגנטי, וכעת גם בצה"ל מתחילים לפעול בדרך דומה. "עשינו פיילוט ראשוני לכרטיס מגנטי עם תמונה", הסבירה ל-ynet רב-סרן טלי אסף, ראש מדור מערכות מידע במפקדת קצין לוגיסטיקה ראשי (מקל"ר), "והקיץ אנו מתחילים לחלק לכל אוכלוסיית אנשי הקבע את הרישיון החדש במקום הנייר אותו הם מחזיקים שנים רבות".

   

  בצה"ל הגיעו למסקנה כי רישיון הנייר אינו מתאים לעידן הנוכחי. "זה נקרע כל הזמן, האמא מכבסת את המכנס עם הרישיון, חיילים מחזיקים אותו בכיס במהלך אימונים, מזיעים ואז לא ניתן להבין את הכתוב. ולכן הגיע הזמן לרישיון חדש, עם תמונה ופירוט מלא של ההיתרים אותם מחזיק הנהג".


  רשיון הנהיגה המגנטי (צילום אילוסטרציה: דובר צה"ל)

   

  התמונה שתופיע על הרישיון החדש תילקח מהמאגר הצבאי שנמצא בידי צה"ל, כלומר אותה תמונה שמופיעה בתעודת החייל, כך שאין צורך לבצע צילומים חדשים של החיילים. "החלטנו גם להגדיל את מועד התפוגה", הוסיפה אסף. "עד כה רישיון הנייר היה לתקופה של שלוש שנים, ואילו הרישיון החדש יהיה תקף לחמש שנים". עוד ציינה כי הרישיון החדש יהיה עטוף בניילון מיוחד. "זה ייתן לו עמידות וחוזק", הסבירה, וציינה כי לפי שעה לא יהיה בכרטיס מידע שניתן יהיה להוציאו דרך הפס המגנטי.

   

  בשלב ראשון יחלקו בצה"ל את הרישיון החדש רק לאוכלוסיית אנשי הקבע, דבר שיימשך כשלוש שנים. גם אזרחים עובדי צה"ל יקבלו את הרישיון החדש. חיילי הסדיר ייאלצו להמתין לפי שעה ולהסתפק ברישיון הישן מנייר. "הפקת הרישיון אינה זולה, וכעת לא ניתן להפיק לכל חיילי הסדיר - שכל הזמן מתווספים להם היתרי נהיגה שונים על פי הצורך המבצעי. ולכן נתמקד בשלב הראשון באנשי הקבע ולאחר מכן גם לחיילי החובה. מכל מקום, אין ספק שהדבר יפחית את ביקורי הנהגים שמגיעים לבקש רישיון חדש ויהווה מהפכה בתחום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים