שתף קטע נבחר

צביקה שרף: "לאט לאט ניכנס לכושר"

המאמן החדש-ישן התרגש לחזור ולהדריך את הנבחרת, שקיימה אימון כדורסל ראשון. במסיבת העיתונאים בה הוכרז על מינויו ועל בחירת ג'ינו ובית הלחמי כעוזרים, אמר איתן רוב על בלאט: "אפשר היה לעשות את הדברים אחרת". אדלשטיין: "צריך דף חדש"

אחרי ימים של חוסר ודאות, ובעיקר ריצות ואימוני אתלטיקה, סוף-סוף עברו בנבחרת ישראל להתאמן גם בכדורסל. תחת שרביטם של המאמנים החדשים, צביקה שרף ואריאל בית-הלחמי. העוזר השני, יעקב ג'ינו, נמצא בחו"ל עם נבחרת העתודה.

 

עבור צביקה שרף הייתה זו חזרה לדבר שהוא הכי אוהב לעשות, לאמן: "סוף-סוף הגענו למגרש ולכדורסל, ולא רק לדיבורים. זה היה אימון ראשון, בעיקר של הסרת חלודה. המגרש זה המקום שאני הכי אוהב, אחרי אשתי והילדים. לאט-לאט נתחיל להיכנס לכושר ונתחיל לבנות הרכבים ותרגילים. יש לנו דור מצוין, אני לא אוהב לעשות השוואות עם נבחרות אחרות, אבל כבר רואים שיש יותר גבוהים מאשר היו אי-פעם".

 

 

 

גור שלף: "אנחנו יוצאים לדרך חדשה, למרות שהיה עיכוב קל, הכל מאחורינו ועכשיו רוצים רק להצליח. למרות שיהיה קשה יש לנו סיכוי טוב להעפיל לאליפות אירופה. צביקה הוא מאמן קשוח, אבל הוא הגון וטוב, והכדורסל הישראלי והנבחרת זה בשבילו אהבת חיים, ואם הוא יעביר את זה לנו - אני בטוח שנצליח".

 

הקפטן, טל בורשטיין: "היה טוב להרגיש את הכדור, להתחיל להוריד קצת חלודה. יש פה חבר'ה טובים. אנחנו מסתכלים עכשיו רק קדימה, ושכחנו את כל מה שהיה קודם. עכשיו המטרה שלנו היא אליפות אירופה, ואני מאמין שאפשר לעמוד בה".

 

באימון היום נכחו מספר מאמנים, ביניהם מאמן עירוני נהריה אבי אשכנזי. אשכנזי צפה גם במשחק האימון של נבחרת העתודה, שקדם לאימון, ומעוניין לבנות את קבוצתו בשנים הקרובות סביב שחקנים צעירים.

 

ארז אדלשטיין הבהיר מדוע לא נשאר בעמדת עוזר המאמן: "לנבחרת מונה צוות מקצועי לפני כחצי שנה, והייתי גאה מאוד להיות חלק ממנו. הצוות התפרק עם ההתפטרות של בלאט, ולכן הרגשתי שהישארותי בסיטואציה הזו רק תפגע בנבחרת ובמשימה החשובה שלפניה. הנבחרת עברה מספיק טלטלות, ודף חדש הוא הדבר הנכון בשבילה ולא טלאי על טלאי".

 

במסיבת העיתונאים בה הוכרז הבוקר על מינוי שרף ועוזריו הביעו באיגוד לא מעט ביקורת סמויה על החלטתו של דייויד בלאט, שלא לחזור בו מהתפטרותו. 

 

יו"ר הוועדה המקצועית, איתן רוב: "לפני כשבוע הודיע דייויד על התפטרותו מתפקיד המאמן, ערב המשימה החשובה ביותר של הנבחרת בעשור האחרון. בימים האחרונים עשינו את כל הניסיונות כדי לשנות את דעתו, אך ללא הצלחה. לצערנו, למרות שנוצרו כל התנאים, דייויד בחר שלא לשנות את החלטתו. עקב הסיטואציה של המשבר, המלצנו להנהלת האיגוד למנות צוות שלהערכתנו הוא הכי טוב בסיטואציה הנוכחית, כשהפעם לא רק השיקול המקצועי עומד לפנינו, אלא גם השיקול של היכולת להוביל ולנהל משבר. זה לא הזמן לעסוק כרגע בשאלה למה

 קיים פער גדול בין המילים של האנשים והרצון שלהם לעשות הכול בשביל הנבחרת. יש מעט מידי אנשים שמוכנים להפשיל שרוולים ולהירתם למשימה, לקחנו אולי את אחרון הפטריוטים של הכדורסל הישראלי".

 

על המשבר שנוצר עם בלאט, אמר רוב: "לכל אורך הדרך אמרנו שההתקשרות עם דייויד תהיה אך ורק במידה שתהיה לו תעודה. הבנו מבלאט שיש לו הבנות עם מכון וינגייט, אבל כנראה שזה לא היה כך. חבל שהפיתרון נוצר רק לאחר שדייויד התפטר. אני חושב שאם בלאט נעלב, עדיין אם ענף הכדורסל כל כך חשוב לו, אפשר לעשות את הדברים אחרת".

 

צביקה שרף, שבעבר כבר נקרא למלא משימות לאומיות, אמר: "אני חוזר הביתה. ברגע שאיתן רוב דיבר איתי אמרתי לו שאני מוכן לעזוב הכל ולבוא. יש לנו משימה קשה, שכמעט שכחו ממנה. הצעתי לארז אדלשטיין להישאר בתפקיד, אך הוא סירב. אני חושב שהוא טעה, המשימה הלאומית היא מעל הכל. חשוב להגיע לבלגרד לאליפות אירופה וזאת המטרה".

 

על הבחירה בו אמר שרף: "יש לי יתרונות וחסרונות כאדם. אני לא חושב שאני מאמן שמרן, אני מאמין במשמעת ובמחוייבות וזה לא ישתנה. אני יודע שאני אולי ברירת מחדל, אבל לא משנה למה באתי, אלא משנה שלקחתי אחריות". על סגל הנבחרת אמר שרף: "ייתכן שנזמין את כריס ווטסון". בנוסף זימן שרף את רכז הפועל אשקלון, אבי סוכר, במקומו של ליאור ליובין הפצוע.  

 

עוזרו של שרף, יעקב ג'ינו: "אני שמח מאוד על התפקיד ומתרגש, זה סוג של הגשמת חלום. לא ציפיתי לזה, אבל הקיץ הזה מלא תהפוכות, גם עבורי וגם עבור הנבחרת. זה כמובן כבוד גדול לאמן בנבחרת ישראל, בטח עם צביקה שרף שהיה המאמן שלי בנבחרת הקדטים. יש לנו שחקנים טובים, ואני בטוח שנוכל להצליח".


פורסם לראשונה 06/07/2005 11:53

 

צילום וידאו: יועד כהן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים