שתף קטע נבחר

חומש: המתנחלים התעמתו עם חיילי צה"ל

מתח רב בהתנחלות בצפון השומרון המיועדת לפינוי במהלך ההתנתקות: עשרות מתנחלים מנעו היום בגופם עבודות של צה"ל, שנועדו לאפשר גישה ליישוב לצורך ביצוע הפינוי. המשטרה התערבה, אולם לא עצרה איש. בסופו של יום, המתנחלים באזור אומרים: "לא נסייע לצבא בתוכנית הגירוש". הערב בחומש: כנס ועד רבני יש"ע

עימות פרץ בצהריים (יום ד') ליד ההתנחלות חומש, בין המתנחלים תושבי האזור לבין חיילי צה"ל. הוא הסתיים בכך שכמאה מתנחלים הצליחו למעשה "להבריח" זמנית דחפורים של צה"ל שעסקו בעבודות במקום, שנועדו להכשיר את ההתנתקות.


העימות בצפון השומרון (צילום: איי.פי)

 

 

המתיחות באזור צפון השומרון מורגשת היום היטב, 40 יום להתנתקות. העימות בין המתנחלים לכוחות צה"ל פרץ על רקע סלילת והרחבת כביש סמוך לחומש. בתקופה האחרונה פועלים כוחות צה"ל להרחיב את הצירים המובילים להתנחלויות חומש ושא-נור על מנת לאפשר להם – לחיילים וכלי הרכב של הצבא, גישה נוחה יותר במהלך ההתנתקות והפינוי.

 

היום, כשהגיעו כוחות של צה"ל למקום יחד עם כ-6 דחפורים וכלים כבדים, נאספו כ-100 מתנחלים מההתנחלויות הסמוכות חומש, שא-נור וקדומים והגיעו לצומת שבו מתבצעות העבודות. המתנחלים, רובם נשים, התיישבו על הכביש במחאה מול הכלים הכבדים ולא איפשרו לכוחות הצבא להמשיך בפעולתם.

 

למקום הוזעקו גם כוחות משטרה, ובין הצדדים החלו דין ודברים ועימותים. לא

 דווח על נפגעים או על עצורים. לאחר כמה שעות, נאלצו בצבא "לקפל" זמנית את הכלים הכבדים ולסגת מזירת העימות. לטענת המתנחלים סוכם כי מחר ינסו הצדדים לשוב והידבר ביניהם.

 

במשטרה מסרו ל-ynet כי המתנחלים הגיעו להבנה עם הצבא במקום מאחר וצה"ל הסביר לתושבים כי מדובר בעבודות לצורך הקמת עמדה צבאית

 

תושבים בחומש ושא-נור אמרו בעקבות האירוע: "אנחנו לא ניתן יד ולא נעזור לצה"ל כחלק מההכנה ליישום תוכנית הגירוש". הם הבהירו כי לא נאמרה המילה האחרונה במאבק בשטח מול תוכנית ההתנתקות.

 

ואכן, הערב יערוך ועד רבני יש"ע כינוס חירום בהתנחלות חומש, שבו יוצגו דרכי ה"מאבק לעצירת תוכנית הגירוש". הרבנים מתכוונים, לדבריהם, "לחשוף את האמת סביב האירועים האחרונים במלון שירת הים שבגוש קטיף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
התיישבו על כלים כבדים
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
העימות בחומש
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
מנעו עבודות של צה"ל
צילום: רויטרס
צילום: אלכס קולומויסקי
"לא נתנו להיכנס". חומש (ארכיון)
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים