שתף קטע נבחר
צילום: איי פי

שוקי אירופה ירדו בעקבות הפיגועים בלונדון

השווקים באירופה צנחו (3.0% ויותר) - והתאוששו, חלקית - בעקבות סדרת הפיגועים שהתרחשה הבוקר בתחנות רכבת תחתית ואוטובוסים ברחבי לונדון

שוקי המניות באירופה התאוששו, חלקית - אחרי שצנחו בעקבות סדרת הפיגועים שהתרחשה הבוקר (ה') בתחנות רכבת תחתית ואוטובוסים ברחבי לונדון.

 

מדד FTSE 100, מדד המניות הבריטיות המובילות, ירד ב-1.4% בערך; מאז אוגוסט אשתקד, לא נרשמה ירידה כה חדה. גם המדדים המובילים האחרים רשמו ירידות עם סיום המסחר: צרפת 1.4%, גרמניה 1.8%, איטליה 1.8%, ספרד 2.9%; אם כי פחות עמוקות מן הצניחות (יותר מ-3%, ואף יותר מ-4%) שנרשמו מייד אחרי הפיצוצים.

 

ירידות נרשמו גם במטבע הבריטי, הליש"ט, לאחר שמשקיעים רבים ניסו להשיג ביטחון במטבע השוויצרי או בזהב. כתוצאה מכך ירדה הליש"ט, ונסחרת כעת בשווי של 1.7417 דולר לאחר שהגיע לרמה של 1.7446 דולר לליש"ט - שפל של 19 חודשים. החברות בסיטי של לונדון נוקטות אמצעי בטיחות כדי להגן על עובדיהם, וחלקן (דוייטשה בנק, UBS, לונדון קלירינג האוס) פינו את כל העובדים מהבניינים.

 

הזעזוע הגיע גם למקומות רחוקים יותר, ביניהם דרום אפריקה, שם נרשמה ירידה של כ-1.8% במדדי המניות המובילים. סוחר ביוהנסבורג אמר ל-BBC כי הירידות נגרמו בשל האירועים ברכבת התחתית בלונדון, ובעיקר בשל הפיצוץ באוטובוס. "השוק נכנס לפניקה. אי הוודאות מדאיגה את כולם", אמר הסוחר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
תגובה ראשונית קשה, שנרגעה (חלקית) בהמשך
צילום: איי פי
מומלצים