שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

"גופות התעופפו, לא הצלחנו לברוח"

פיצוץ גדול, זכוכיות בכל עבר, פיח שממלא את קרונות הרכבת והמוני פצועים וגופות. הפעם זו לא ירושלים: זוהי לונדון, יממה אחרי הבשורה המשמחת על אירוח האולימפיאדה

"היה פיצוץ גדול והרגשתי זכוכית בגב. אנשים צרחו וצרחו וחלקי גופות התעופפו בין השברים. היתה זכוכית בכל מקום ולא הצלחנו לנשום. ניסינו לברוח מהרכבת אבל לא היה איך". כך סיפר ל"סאן" הבריטי מרטין סטפנסקי, סטודנט בן 24 שהגיע לבריטניה מפולין וישב בקרון הרכבת הסמוך לזה שהתפוצץ הבוקר (יום ה') בלונדון.

 

 

כשהוא מכוסה בפיח ומשתעל סיפר סטפנסקי: "בתחילת הקרון נוצר חור גדול כתוצאה מהפיצוץ. עברתי דרכו לקרון השני וראיתי אנשים פצועים גופות מוטלות בכל פינה". ראג' מאטו בן ה-35, שעבר בסמוך לאחד האוטובוסים שהתפוצצו, סיפר גם הוא על המוני פצועים. "צרחתי לנוסעים באוטובוס שינסו לברוח משם", אמר. "היו שם המון פצועים קשה ואחד העובדים בחניון סמוך סיפר לי שחתיכה מגוף של מישהו עפה לו על היד".

 

ג'רארד ביתל, שהמתין לרכבת אחרת והתבשר כי התנועה נעצרה בשל הפיצוצים, סיפר כי האחראים בתחנת הרכבת הודיעו לנוסעים שהיתה התנגשות בין שתי רכבות ליד תחנת "קינגז קרוס". לדבריו, "האזור התחיל להתמלא בנוסעים עם פנים שחורות מפיח, שהסתובבו הלוך ושוב ונראו המומים. אחר כך אמרו לנו שהיתה נפילת מתח במערכת החשמל של הרכבות".

 

הראלד שונברודט, שהיה על הרכבת בה אירע הפיצוץ, לא מבין למה למשטרה לקח כל כך הרבה זמן לחלץ את הלכודים מהקרונות. לרשת BBC סיפר: "שמענו פיצוץ גדול מכיוון הקרון הראשון. כל אורות החירום התחילו לפעול והקרון התמלא בפיח. לא היתה שום הודעה מטעם נהג הקטר ולא הבנו מה קורה, חלק מהאנשים נכנסו לפניקה וניסו לשבור את הדלתות - אבל הצליחו רק לפצוע את עצמם".

 

לדברי שונברודט, רק לאחר חצי שעה הגיעו שני שוטרים, פתחו את הדלתות האחוריות ושיחררו את הנוסעים. "היינו בסך הכל מאה מטרים מהתחנה, אבל לא יכולנו לדעת את זה מבפנים. הבנתי שהרכב לא עלתה באש וכל מני דברים כאלה, אבל עבורי, השהות בקרון העמוס ומלא הפיח היתה מפחידה מספיק".

 

ויש גם מי שמעבר לכל העשן והפיח, ראה את התמונה הגדולה יותר. "הרגענו קצת את הכוננות פה כדי להתכונן לוועידת ה-G8 ותראו מה קרה", אמר קווין קלי מגלנרות'ס. לדבריו, "הוועידה הזו הוכיחה שהיא לא יותר מעוד הזדמנות לטרוריסטים, ולתוכניות הכאוס שלהם. אני מקווה שהמנהיגים בוועידה יבינו שהמטרה שלהם היא לא רק להבטיח את מצבן הכלכלי הטוב, אלא שיש בעולם הרבה דברים רעים אליהם צריך להתייחס".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נמלטים
צילום: איי פי
צילום: איי פי
אימה בלונדון
צילום: איי פי
"הקרון התמלא פיח"
צילום: איי פי
צרחו לנוסעים באוטובוס
צילום: איי פי
מומלצים