שתף קטע נבחר

תשעה נאשמים נוספים בפרשת הסוס הטרויאני

עובדים משרדי החקירות "בללי פילוסוף", "קרוכמל חקירות מיוחדות" ו"מודיעין אזרחי חקירות" הואשמו בפרשת הריגול העסקי

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (ה') לבית המשפט המחוזי בעיר כתבי אישום נגד תשעה חוקרים פרטיים בפרשת הסוס הטרויאני.

 

 

כתבי האישום הוגשו נגד תשעה חוקרים פרטיים שפעלו במסגרת שלושה משרדי חקירות: "בללי פילוסוף", "קרוכמל חקירות מיוחדות" ומשרד החקירות "מודיעין אזרחי חקירות". הנאשמים הם: רוני ברהום, אלי פילוסוף, אברהם בללי, צבי קרוכמל, אסף זולוטובסקי, חיים זיסמן, אייל אברמוביץ, אלכס ויינשטיין וניב חי.   

 

כתב האישום מייחס להם עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, חדירה לחומר מחשב כדי לעבור עבירה, החדרת נגיף מחשב, האזנת סתר שלא כדין, שימוש שלא כדין בהאזנת סתר, התקנת מכשיר לצורך האזנת סתר, פגיעה בפרטיות, ניהול מאגר מידע בלתי מורשה וקשירת קשר לביצוע פשע.

 

לטענת הפרקליטות, פעלה תשתית הריגול העסקי הפלילי בשלושה מעגלים: 1. מעגל עורכי תוכנת הסוס הטרויאני: מיכאל האפרתי ורותי האפרתי, שפעלו באופן אישי במסגרת חברת "טארגט אי". השניים מתגוררים בלונדון ובקשה בנושא הסגרתם הוגשה לרשויות בבריטניה. 2. מעגל החוקרים הפרטיים: עליו נמנים הנאשמים, שפעלו במסגרת שלושה משרדי חקירות מורשים. 3. עם המעגל השלישי נמנים מזמיני הריגול העסקי הפלילי, בהם החברות המסחריות או גורמים פרטיים, ששימשו כלקוחות של הנאשמים וביקשו לקבל מידע על מתחרים או גורמים פרטיים אחרים.

 

לטענת הפרקליטות, הנאשמים פעלו כחוליה המקשרת בין בני הזוג האפרתי לבין הלקוחות. במסגרת תעשיית הסוסים הטרויאנים קיבלו הנאשמים בין היתר את כל המסמכים השמורים במחשב הנגוע שנערכו באמצעות מעבד תמלילים, ובהם מסמכים המהווים קניין רוחני יקר ערך.

 

כמו כן קיבלו הנאשמים תצלומי מסך. תצלום המסך מהווה שיקוף בזמן אמת של החומר הנצפה ובדרך זו אפשר היה לקבל ולהעביר בין השאר תיעוד בזמן אמת של שיחות המתבצעות בתקשורת בין מחשבים.

 

גם תכתובות דואר אלקטרוני הגיעו לידיהם של הנאשמים, וכך גם רשימת כל הסיסמאות שהוקלדו, רשימות כל הקלדות המקלדת ואת רשימת כל אתרי האינטרנט אליהם גלש המשתמש הנגוע.

 

עו"ד ציון אמיר המייצג ארבעה מהנאשמים אמר עם תחילת הדיון כי "מדובר בכתב אישום שמשתרע על פני למעלה מחמישים עמודים. הוא חסר תקדים בהיקפו, ואנו נצטרך לבקש מבית המשפט את דחיית הדיון כדי לנסות ולהתמודד עם כל חומר החקירה". עמיר הוסיף כי הוא מקווה שהחוקרים ישוחררו ואמר כי אין סיבה להחזיק אותם במעצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
רוני ברהום
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
אלכס ויינשטיין
צילום: אבי כהן
צבי קרוכמל
צילום: אבי כהן
חיים זיסמן
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
אייל אברמוביץ'
צילום: אבי כהן
מומלצים