שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

"אתמול היינו באופוריה. היום בטרגדיה"

מעודד משיחות הזדהות שקיבל מגורמים ישראלים אומר ל-ynet שגריר בריטניה בישראל סיימון מקדונלד, כי עיתוי הפיגועים בה בשעה שמנהיגי המדינות המתועשות מכונסים בסקוטלנד, אינו מקרי. "התמודדנו עם זה בעבר ותמיד התגברנו. תושבי לונדון לא יתכופפו". שרון לשגריר: "ישראל כואבת את כאבכם"

"אתמול היה יום של אופוריה בלונדון. היום זהו יום של טרגדיה. היו מספר פיצוצים ורבים נפצעו. ישנם גם הרוגים. זה משפיע על רבים בבריטניה. אחרי אתמול זהו שינוי חד אך לדעתי אזרחי בריטניה ותושבי לונדון לא יתכופפו, אנו נחושים לחיות חיים נורמלים".

 

 

שגריר בריטניה, סיימון מקדונלד, זהיר בכל הנוגע להטחת האשמות. הוא לא מעלה אצבע מאשימה כלפי גורמי טרור איסלמים ומסרב להגיב על לקיחת האחריות של הזרוע הצבאית של אל- קאידה לאירוע. "יש הרבה ספקולציות כרגע בשאלה מי אחראי, אך אין לנו מידע מוסמך עדיין", הוא אומר.

 

מקדונלד משוכנע שהעיתוי אינו מקרי. את הפיגועים הוא קושר לפתיחת כינוס ה-G-8 בסקוטלנד, ולא להחלטה לערוך את המשחקים האולימפיים בלונדון, שהתקבלה אתמול.

 

ולמרות הכל, מקדונלד סבור שארצו תתגבר. ברומזו לפיגועי המחתרת האירית שידעה בריטניה תכופות בעבר הוא אומר: "התמודדנו עם זה בעבר ותמיד התגברנו".

 

"בריטניה תמיד התנגדה לטרור בישראל, הבענו את הזדהותנו עם העם בישראל תמיד, והיום הם מביעים זאת כלפינו, זהו דבר נורא שיש לנו במשותף. כל שאוכל הוא רק לחזור על מה שאמר ראש הממשלה, טוני בלייר: 'על הטרוריסטים להבין שנחישותנו להגן על עצמנו גדולה מהמוטיבציה שלהם להרוג'".

 

גם ראש הממשלה, אריאל שרון, טילפן לשגריר והביע זעזוע "מהפשע הנוראי שבוצע כנגד אזרחים בריטים חפים מפשע".

  

שרון אמר כי "ברגעים אלה ישראל כולה מביעה סולידריות עם תושבי בריטניה וכואבת את כאבם". שרון הוסיף כי "העולם כולו צריך להתאחד במלחמה נגד הטרור, שכל תכליתו היא רצח חפים מפשע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טרגדיה. מקדונלד
צילום: sky news
הפינוי
צילום: sky news
הפצועים
צילום: איי פי
ההלם
צילום: איי פי
מומלצים