שתף קטע נבחר

רוצח ההומלסים אנס את אחת הקורבנות

כתב האישום החמור שהוגש נגד ניקולא בונר בן 32 מחיפה מגולל את מעשי האלימות האיומים שחוו קורבנותיו. ריטה וולמן נאנסה ונרצחה, קורבן אחר נחנק בכבל של אנטנה. את כל קורבנותיו נהג לשרוף. מפלצת אנושית

ארבעה מעשי רצח, תקיפה של אדם חמישי, אונס, מעשי סדום והצתת גופותיהם של הקורבנות. אלו סעיפי כתב אישום חמור שהוגש אתמול (ה') לבית המשפט המחוזי בחיפה נגד ניקולא בונר, תושב העיר בן 32. רק עכשיו, עם הגשת כתב האישום, התברר שבונר גם אנס את אחת הקורבנות. לכתב האישום צורפה רשימה של יותר מ-100 עדי תביעה שיופיעו במהלך המשפט. 

 

הפרשה נחשפה על-ידי משטרת חיפה לפני כחודש וחצי, בתום חקירה ממושכת. אז התברר כי בין פברואר לאפריל השנה נרצחו בחיפה ארבעה בני אדם, חלקם מחוסרי בית. בתחילה לא הבינה המשטרה שמדובר באותו רוצח, אך החשד התעורר לאחר שבשלושה מקרים שונים הוצתה הגופה לאחר הרצח. בונר נעצר בעקבות עדותו של קורבן חמישי, שהצליח להתחמק בעור שיניו. הוא נשלח להסתכלות שארכה יותר מחודש. בסופה החליטו בפרקליטות מחוז חיפה להעמידו לדין.

 

בכתב האישום, שחיברה עו"ד ענת נשר מפרקליטות מחוז חיפה, נטען שקורבנו הראשון של בונר, היתה ריטה וולמן, בת 51. האשה, שהתקשה בהליכה עקב תאונה, ביקשה ב-9 בפברואר את עזרתו של בונר והוא הובילה לביתה. השניים אכלו, עישנו ושתו יחד משקה אלכוהולי, אך כאשר ביקש הנאשם לקיים עמה יחסי מין, סירבה לבקשתו. בתגובה החל להכותה, והיא היכתה אותו פעם אחת בראשו. "בשלב זה תקף אותה בעוצמה, באכזריות ובכוונה לגרום למותה, הנחית עליה מכות רבות באזור הראש, הפנים ובבית החזה וחנק אותה בלחיצה על צווארה", נכתב בכתב האישום.

 

עוד נכתב כי תוך כדי התקיפה, אנס אותה וביצע בה מעשי סדום. כשסיים את מעשה הרצח והאונס, הצית בונר את הדירה והמיטה שעליה שכבה הנרצחת, בכדי לטשטש את מעשיו. בגין מעשיו אלה, נאשם בונר ברצח, אונס בנסיבות מחמירות, מעשה סדום בנסיבות מחמירות, הצתה, השמדת ראיות ושיבוש מהלכי משפט.

 

כרך כבל אנטנה סביב צווארו של הנרצח

 

את הנרצח השני, אלכסנדר לבנט, בן 36, הכיר בונר היכרות מוקדמת לפני הרצח. ב-11 במרס, בשעות הערב, הגיע לדירתו של לבנט שהתגורר במבנה מעץ על גג בניין ברחוב ברזילי בחיפה. במהלך שהותו במקום, ולאחר שהשניים שתו אלכוהול, הבחין בונר במנעול לדלת שהיה במבנה וביקש אותו מלבנט, אך זה התנגד. בונר בתגובה תקף אותו במכות ובבעיטות עזות באזור הפנים והראש, הצית את המבנה כשלבנט שרוע על הרצפה, חבול קשות וחסר אונים. כך מת.

 

האש באותו אירוע היתה כה חזקה, עד שגופו של לבנט נחרך לחלוטין והמשטרה לא ידעה תחילה אם ההרוג הוא גבר או אשה.

 

בכתב האישום השלישי מתואר כיצד רצח את ולרי סצ'נוב, בן 42, במבנה נטוש ברחוב גוש חלב בחיפה. השניים הכירו במהלך החודשים שקדמו לרצח. ביום הרצח עצמו, לקראת סוף חודש אפריל 2004, הגיעו למבנה הנטוש, הציתו מדורה ושתו אלכוהול. לאחר ויכוח מילולי שפרץ ביניהם, אמר הסצ'נוב לנאשם "עכשיו אתה מת", ובתגובה אמר הנאשם "אתה זה שימות", ותקף אותו באכזריות, במכות ובבעיטות מרובות באזור הפנים והראש, חנק אותו בלחיצה על צווארו. סצ'נוב נפל במהלך התקיפה לתוך המדורה הבוערת, ואילו בונר עזב את המקום.

 

הרצח האחרון המתואר בכתב האישום, התרחש ב-1 במאי השנה. אלכסנדר קרס, בן 39, הכיר את הנאשם. השניים הגיעו לדירה נטושה ברחוב פבזנר בחיפה. בין השניים התפתח ויכוח על רקע כספי ומשום שקרס קילל את אמו של בונר. "בתגובה החל הנאשם לתקוף בעוצמה, כשהוא מנחית על גופו ועל ראשו מכות מרובות, בתחילה בידיו ואחר כך באמצעות מקל מעץ. בהמשך כרך הנאשם כבל אנטנה של טלוויזיה על צווארו של המנוח וחנק אותו, שלח אש בדירה ועזב את המקום", נאמר בכתב האישום.

 

האישום האחרון שהוגש נגד בונר, מתייחס לתקיפה של אדם נוסף, שאותו הכיר קרוב לשנתיים. אותו אדם הזמין אותו לחגוג עמו את יום הולדתו, אך גם חגיגה זו נגמרה באלימות קשה. בשיאו של האירוע, תקף בונר את חברו, במכות ובבעיטות, ניסה לחנוק אותו, אך החבר הצליח בסופו של דבר להימלט, ואושפז בבית החולים רמב"ם בחיפה, שם טופלו החבלות והשברים בגופו. בזכות עדותו, הגיעה המשטרה לנאשם בסדרת מעשי הרצח.


פורסם לראשונה 07/07/2005 22:32

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
גם אנס. ניקולא בונר
צילום: אחיה ראב"ד
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
נאנסה ונרצחה. ריטה וולמן
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
נרצח. אלכסנדר לבנט
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
עוד קורבן. ולרי סוצנוב
צילום רפרודוקציה: אחיה ראב"ד
מומלצים