שתף קטע נבחר

חברת החשמל תקים קו מתח חדש לעזה

שר התשתיות בן אליעזר סיכם עם יו"ר רשות האנרגיה ברשות הפלסטינית על הקמת קו מתח עליון חדש שיוביל חשמל מנתיבות לצפון רצועת עזה. הפלסטינים שילמו 20 מיליון דולר

שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר דן היום (ה') עם יו"ר רשות האנרגיה ברשות הפלסטינית, עזאם א'שאווה, בשיתוף הפעולה בין ישראל לרשות בתחום האנרגיה.

 

במהלך הפגישה, הצהיר א'שאווה כי הרשות העבירה 20 מיליון דולר לחברת החשמל לצורך הקמת קו מתח עליון בין נתיבות לצפון רצועת עזה. בעקבות הודעת א'שאווה, הסכימו השנים סופית על הקמת קו המתח.

 

שני הבכירים שוחחו בפגישה על דרכים להמשיך את המשא ומתן בתחום האנרגיה כדי שלא יפגע מההתנתקות, ועל הצורך לחתום בהקדם על הסכם ארוך טווח לשיתוף פעולה בין חברת החשמל לרשות הפלסטינית.

 

"משרד התשתיות יעשה הכל כדי לזרז את חתימת ההסכם", אמר בן-אליעזר בפגישה. "מערכת היחסים בתחום האנרגיה היתה טובה אפילו בשיא האינתיפאדה", ציין עמיתו הפלסטיני.

 

ל-ynet נודע כי אישאווה הביע בשיחה סגורה עם בן-אליעזר חשש, כי הרשות הישראלית לחשמל מתכוונת לשנות את שיטת גביית הכסף עבור החשמל שחברת החשמל מספקת לפלסטינים. זאת, מכיוון שהרשות גובה כיום מהפלסטינים תעריפים מיוחדים, שהם זולים יותר. בן-אליעזר הבטיח לא'שאווה, כי הנושא ייבדק, וכי ידאג שלא יווצר משבר מדיני סביב נושא החשמל.

 

בפגישה השתתפו בכירים ממשרדי התשתיות, החוץ והביטחון, מתאם פעולות צה"ל בשטחים, יוסוף משלב, מנכ"ל חברת האנרגיה המזרח ירושלמית, הישאם אל עומרי, ואימאס אבו לאבן ממשרדו של סעיב עריקאת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני סופר
רצועת עזה: מנתקים את הכיבוש, מחברים חשמל
צילום: רוני סופר
צילום: תומריקו
בן-אליעזר: נפגש עם עמיתו הפלסטיני
צילום: תומריקו
מומלצים