שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

שרון לשריו: אל תשוו אותנו ללונדון

ראש הממשלה ביקש ממזכיר הממשלה להנחות את השרים "לא לדחוף את עצמם" לראיונות בתקשורת בעקבות הפיגועים בלונדון. כעת נותר לראות האם יצליחו שרי הממשלה לעמוד בגזירה הקשה ולא להתראיין

למרות הדחף הפוליטי הטבעי למהר להשוות את מצבנו למצבם של הבריטים, ולגזור גזירה שווה בין תושבי לונדון לתושבי ירושלים ותל-אביב, החליט ראש הממשלה לגזור על שריו שתיקה: "לא לרוץ לעשות הקשרים ישראלים ולא לדחוף את עצמנו".

 

 

ראש הממשלה הנחה הערב (יום ה') את שריו באמצעות מזכיר הממשלה, ישראל מימון: "אל תשוו בראיונות לכלי התקשורת את בריטניה לישראל".

 

השרים הונחו שלא לרוץ ולעשות הקשרים לישראל, עם זאת הובהר כי אין מניעה להביע תנחומים ואיחולי החלמה. מימון אמר לשרים: "מדובר באירוע שהבריטים חווים כעת, איננו צריכים בעת הזאת למהר ולקשור את העניין הזה לעצמנו. הבריטים ספגו מכה קשה וכואבת ולא נכון יהיה מצד ישראל להציב את עצמה בחזית הזאת".

 

גורמי הסברה אמרו ל-ynet: "מדובר בהנחיה חכמה. יש לישראלים מסוימים - וגם לשרים - נטיה לקפוץ בראש ולהודיע מייד שזה דומה לאופן שבו הם רואים את המצב שלו, וזה תמיד, בדרך פלא, מאשש את התזות הפוליטיות שלהם.

 

"הדבר הזה יכול ליצור את האפקט ההפוך, ולגרום לישראלים להצטייר כמי שמשתמשים באירוע טרגי כדי לנצל עמדות שנויות במחלוקת. יפה עשה ראש הממשלה כשבחר לנהוג באיפוק וב'אנדרסטיטמנט הבריטי'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
שרון נגד ראיונות בתקשורת
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
האוטובוס שנפגע במתקפה
צילום: איי פי
צילום: איי פי
חוקרים בזירת אחד הפיגועים
צילום: איי פי
מומלצים