שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "הטרור בלונדון לא יפגע בכלכלת בריטניה"
  הכלכלן של ליהמן ברדרס אופטימי, יותר לגבי המשק הגלובלי מאשר לגבי בריטניה עצמה; כלכלני גולדמן-זאקס מעריכים כי הוגדל הסיכוי שבאוגוסט תהיה הפחתה בריבית על הליש"ט

  "הפיגועים שבוצעו היום בלונדון אינם צפויים לפגוע פגיעה ממשית בכלכלת בריטניה, או בכלכלה העולמית" - העריכו היום (ה') כלכלנים.

   

  "אני מעריך שהכלכלה תוכל להתמודד עם המצב; זאת, אם הפיגועים היום לא יתגלו כחלק מגל התקפות" - חזה הכלכלן הראשי של ליהמן ברדרס, איתן האריס.

   

  הוא הבהיר כי תחזיתו זו מתייחסת בעיקר למשק הגלובלי: "השפעה מסוימת תהיה בבריטניה, שכלכלתה נראית מעט פגיעה". בורסת לונדון נסגרה היום בירידה

  של 1.4%; זו הירידה היומית החדה ביותר מאז אוגוסט 2004. עם זאת, במהלך המסחר נרשמה צניחה של 3% ויותר - אשר לא החזיקה מעמד. עיקר הירידות בלונדון נרשמו במגזרי הביטוח, התעופה והתיירות.

   

  לתמיכה בתחזיתו, האריס הזכיר את הפיגוע האחרון: "כלכלת ספרד התמודדה בזמנו באופן טוב למדי עם הפיגועים". כלכלנים העריכו כי השפעת המתקפות בלונדון היום על כלכלת בריטניה לא תהיה דומה להשפעה שהיו להתקפות ה-11 בספטמבר 2001 על כלכלת ארה"ב, אלא להשפעה של פיגועים פחות גדולים שאירעו במדריד במארס 2004 ובאיסטנבול בנובמבר 2003.

   

  פרשנים אמרו כי הבנק המרכזי של בריטניה שותף ככל-הנראה להערכה זו - ולפיה הפיגועים היום (כמו זה בספרד) לא ישפיעו לרעה; שהרי, הוא גם היום לא שינה את הריבית הבסיסית על הליש"ט (4.75% בשנה).

   

  כלכלני גולדמן-זאקס, ביל דאדלי וג'ים אוניל, העריכו היום: הפיגועים בלונדון עשויים להגדיל את הסיכויים, שכבר באוגוסט יבוצע צעד של הורדת הריבית - על רקע החולשה בצריכה הפרטית, ובמגזרי הייצור והדיור בבריטניה. 

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  הבורסה בלונדון סימנה פגיעה
  צילום: איי אף פי
  מומלצים