שתף קטע נבחר

ראש בראש

"עבר עלי שבוע נורא. בשלושת הימים האחרונים המצב התדרדר, לא רק אצלי אלא בייחוד אצל המשפחה שלי. אני לא מאחל את זה לאויבי ישראל". רועי-חיים זינר, שהחליט לפרוש מ"כוכב נולד 3", מתלונן על הפקת התוכנית כמו שטרם שמעתם ובטוח שהתוצאות שפורסמו הן לא הגיוניות. ויש לו הוכחות. מילים קשות

רועי-חיים זינר החליט לפרוש מ"כוכב נולד 3" בעקבות פרסום תוצאות האמת אתמול (ה'). להגיד שמדובר בהפתעה יהיה נאיבי מדי. בעקבות הסערה אליה נקלעו שלושת מתמודדי ה"ראש בראש" היה ברור שמישהו הולך להיפגע. השמועות שהתרוצצו סביב זינר סימנו אותו והלחץ עשה את שלו.

 

"הכי קשה היה לראות את המשפחה שלי מתמוטטת", משחזר זינר, "תנסי לחשוב מה היה קורה אם היה לך בן שהיו כותבים עליו בעיתונים, ומתקשרים אלייך ואומרים לך שעכשיו מעלים אותך לשידור ברדיו, או מחכים לך מחוץ לבית 20 כתבים שמנסים להיכנס הביתה... עבר עלי שבוע נורא. בשלושה הימים האחרונים המצב התדרדר, לא רק אצלי אלא בייחוד אצל המשפחה שלי. אני לא מאחל את זה לאויבי ישראל".

 

אבל כל זה היה נסבל, אם זינר היה מקבל את מספר הקולות שהאמין שמגיעים לו בדין. "יש לי כל מיני דברים בנוגע לתוכנית", הוא אומר ל-ynet, "החל מהשופטים, דרך השמועות על הזיופים שהופצו ועל זה שבסופו של דבר החליטו לפרסם הודעה רשמית עם ניקוד שהוא לא נכון".

 

אתה אומר שהתוצאות שפורסמו לא נכונות?

 

"תראי, יש לי משפחה מאוד גדולה. אני התחתנתי לפני ארבעה חודשים, בחתונה היו 1000 אורחים, 850 היו מצד המשפחה שלי. יש לאבא שלי אחיינים יותר גדולים ממנו, יש לנו במשפחה 80 דודים. ויש לי הוכחה לכך שרק מאס.אם.אסים שהמשפחה שלי שלחה, קיבלתי 100,000 קולות.

 

"הם פסלו 70,000 קולות, ואין להם שום הוכחה שהיה זיוף. הם דיברו על תוכנה, אין לי מושג על מה. אני יודע שמעבר לאינטרנט ולאנשים שתמכו בי, לפחות אחוז אחד מהאנשים שישבו וצפו בתוכנית בבית, נהנו והחליטו לפרגן לי ולשלוח אס.אם.אס. יש לי עדה מאוד גדולה של מעריצים ותומכים, והתוצאות האלה פשוט לא הגיוניות".

 

אז לדעתך הקולות שנפסלו בעצם היו קולות כשרים?

 

"אני לא יודע מה הם פסלו, אני יודע שקיבלתי מהמשפחה שלי 100,000 קולות דרך האינטרנט. יש לי הוכחות, וזה אחד הדברים היותר טובים שגרמו לי לקבל אינדיקציה על התוכנית. אני מעריך את עצמי טיפה יותר ממה שהם מעריכים אותי, כנראה, אבל אתם ראיתם אולי קמצוץ ממה שיש לי באמת לתת".

 

"היה פה רצח אופי"

 

למרות ש"קשת" לא פרסמו את זהות המועמד שאליו התנקזו הקולות הנחשדים כלא כשרים, זינר לא זקוק לרמזים נוספים. למעשה אין לו ויכוח על זיוף הקולות. להיפך, הוא סבור שההפקה נתקלה בתמיכה המאסיבית שקיבל, וטעתה לחשוב שמדובר בנסיון לא כשר להטות את הקולות. השאלה מהו נסיון לא כשר הפכה למורכבת יותר עם הזמן, והתפוצצה בפרשייה הנוכחית. יש לציין שגם בעונות קודמות גיוס קולות על ידי מועמדים נעשה בריש גליי, לעיתים בסיוע עיריות, מועצות מקומיות, קרובי משפחה ושלטי חוצות.

 

מתי חוצה הגיוס המאסיבי את הקו והופך לבלתי כשר? גורמים בהפקה מספרים שבבוקר יום השידור זינר התהלך על הסט וטרח לספר לכולם שמובטחים לו רבבות קולות שיגיעו ממשפחתו הענפה. האם יתכן שזינר פשוט הצליח לשכלל את השיטה? הוא מאמין שכן. אלא שכרגע זינר, נשוי טרי, מעדיף לפרוש ולהקל מעט על הלחץ שהופעל עליו ועל משפחתו.

 

"לנוכח המצב הרגשי והנפשי שלי עכשיו אני לא יכול לתת למשפחה שלי לעבור שוב את אותו הסיפור עם שניים משמונה", הוא אומר ומתכוון לשלב גלגל ההצלה אליו היה מצטרף לו היה ממשיך. "היה פה רצח אופי, ואם הייתי ממשיך בתוכנית כל הסיפור הזה היה אות קין, ואני לא מוכן לתת לזה יד. כל מי שמקורב אלי ומכיר אותי יודע שאני מסוג האנשים שאוהב אנשים ותומך בהם, ויש הרבה אנשים שתומכים בי. ביום שני קיבלתי 480 הודעות כתובות לטלפון ו-600 שיחות שלא נענו, לקח לי יומיים לפתוח אותן. התוצאות שפורסמו הן לא הגיוניות. והיה ברור לי שזה מה שהם יעשו.

 

"אני לא ילד בן 17, אז אני לא מתלהב מפרסום, וזאת הסיבה שלא באתי לאודישנים של העונות הקודמות. האחרים הגיעו ולא התקבלו. אני באתי לא כי רציתי, אלא כי אנשים מאוד מקורבים אלי אמרו לי שזה לא פייר שאני שומר את מה שיש לי לתת רק לאנשים שבחוג המצומצם שלי, והערכתי את מה שהם אמרו והחלטתי ללכת על זה. כנראה שהדברים לא זורמים בצורה הגונה. רק טיפש יכול לא להבחין בחוסר השוויון שקיים בכל המערכת".

 

איפה למשל?

 

"לא לחשוף בשיט, סליחה על הביטוי, אותי ואת שלומי, ולחשוף בכל המדיה את הדר עוזרי, לתת לה ראיון ארוך בתוכנית, לסגור לפני שבוע וחצי כתבת שער ב'רייטינג' עוד לפני שהיא ניצחה, זה היה ברור שהיא הפייבוריטית שלהם. בסופו של דבר זה פעל לרעתה, אנשים לא טפשים. הקהל מאוד חכם. הוא לא אכל את מה שהאכילו אותו, ואני, יותר מידי אכפת לי מהקריירה שלי מכדי שאני אתן למישהו לשחק בי".

 

מקשת נמסר בתגובה: "אנו מצטערים על פרישתו של רועי. אתמול, לאחר תהליך בדיקה מדוקדק, פורסמו תוצאות האמת של כל הקולות הכשרים שנספרו עבור המתמודדים בתוכנית האחרונה. על פי הם נמצא שרועי הגיע למקום השני. תוצאות האמת הם שמובילות את 'כוכב נולד' בכל עונותיה. צר לנו שרועי לא מקבל זאת, אך איננו שופטים אדם בצערו. אנו מזמינים אותו להגיע למשרדי המחלקה הטכנולוגית ולהיווכח בעצמו בתוצאות האמת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זינר. "הכי קשה היה לראות את המשפחה שלי מתמוטטת"
עוזרי. "זה היה ברור שהיא הפייבוריטית שלהם"
צילום: רמית רחמני
סבן ועוזרי ברגע ההכרזה. "אין להם שום הוכחה שהיה זיוף"
צילום: רמית רחמני
לאתר ההטבות
מומלצים