שתף קטע נבחר

הפלסטינים: שישה פצועים בהפגנות בבילעין נגד הגדר

מאות השתתפו בהפגנה נגד גדר ההפרדה; שניים מן הפצועים, לדברי הפלסטינים, במצב קשה. המפגינים טוענים כי כוחות הביטחון פתחו עליהם בירי ללא סיבה, בצה"ל מבהירים כי נזרקו לעבר החיילים אבנים ואף הושלך לכיוונם בקבוק תבערה

מאות מתושבי הכפר בילעין שבין מודיעין לרמאללה, השתתפו היום בצהריים (ו') בהפגנה נגד בניית גדר ההפרדה, בסיומה נפצעו שישה מהם. שניים מן הפצועים במצב קשה.

 

הפלסטינים דיווחו כי בתום ההפגנה, בה השתתפו תושבי הכפר, אישי ציבור וכן פעילי שלום בינלאומיים וישראלים, פתחו החיילים ושוטרי מג"ב שנכחו במקום בירי מרוכז אל עבר המפגינים. מירי זה, על פי הדיווחים, נפצעו ארבעה מפגינים - אחד בראש, השני בבטן ושניים נוספים בחלקי הגוף התחתונים. מצבם של שני הראשונים הוגדר קשה. זמן קצר לאחר מכן נפצעו פצעים קלים עד בינוניים שני מפגינים נוספים. כל השישה הועברו לבתי חולים ברמאללה. המפגינים ציינו כי במקום לא היו אירועים מיוחדים וטענו כי כוחות הביטחון הישראליים יצרו פרובוקציה ללא סיבה.

 

בצה"ל טוענים כי המפגינים יידו במהלך ההפגנה אבנים, בתחילה ללא תגובה מצד החיילים, אך לאחר שהיידוי נמשך וסיכן את כוחות הבטחון, אלו השיבו באמצעים לפיזור הפגנות. עוד נמסר מצה"ל כי הושלך, לראשונה בסדרת ההפגנות בבילעין, אל עבר הכוחות בקבוק תבערה על ידי המפגינים.

 

בהפגנה, כאמור, השתתפו נציגים של הרשות הפלסטינית ובראשם השר לענייני גדר ההפרדה, אחמד נגדלאני ומתאם הוועדות נגד הגדר במועצה המחוקקת, כדורה פארס. כמו כן לקחו חלק בהפגנה נציג החמאס, השייח' חסאן יוסף ונציגי הפלגים הנוספים ובהם הג'יהאד האסלאמי.

 

אחד הפעילים הישראלים אמר כי העובדה שבכירים פלסטינים אלו משתפים עימו ועם חבריו פעולה, מעידה על כך שהמאבק הינו משותף לכל הכוחות המתנגדים לכיבוש בכלל ולבניית הגדר בפרט.

 

גם בכפר מסחה שבשומרון התקיימה לאחר תפילות היום השישי הפגנה נגד בניית גדר ההרפדה וגם שם דיווחו המפגינים כי השוטרים והחיילים התגרו בהם, למרות השקט שנשמר. שלושה מפגינים ישראלים נעצרו. המארגנים טענו כי אנשי הביטחון הישראלים מאבדים את העשתונות, נוכח מצב בו הם אינם יודעים כיצד להתייחס להפגנה שכלל אינה מאיימת עליהם.

 

וזה לא הכל: במהלך הפגנה נגד גדר ההפרדה בכפר מסחה הסמוך לאריאל התפרעו אחר הצהריים מפגינים. עד כה, עצרו כוחות הביטחון שלושה מפגינים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הפגנות בבילעין
צילום: רויטרס
מומלצים