שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

חשש לחיי ישראלית שגרה בלונדון

גורמים בירושלים סיפרו כי חברה הבריטי של ישראלית שגרה בשנים האחרונות בלונדון דיווח שהיא נסעה כנראה באוטובוס שהתפוצץ בכיכר ראסל, ומאז היא נעדרת. במשרד החוץ אמרו כי עוד 50 ישראלים לא יצרו קשר עם בני משפחותיהם, אך המקרה של הנעדרת הוא שמעורר את החשש הרב ביותר. בתוך כך, שרון התקשר לבלייר ואמר לו: "מזועזע מהטרור, מוכנים לסייע בכל אשר נידרש". בלייר: "יש קשר חזק והדוק בין שני העמים"

חשש לחיי ישראלית שנעדרת מאז הפיגועים בלונדון. גורמים בירושלים אמרו אמש (יום ו') כי "החשש הוא כבד מאוד לאחר שהחבר שלה, בריטי, דיווח שהיא היתה כפי הנראה על האוטובוס שהתפוצץ בכיכר ראסל".

 

הגורמים אמרו כי החבר עמד בקשר עם משפחתה של הישראלית בישראל. לדבריהם, "מדובר בישראלית שחיה בלונדון בשנים האחרונות".

 

משרד החוץ אישר כי "יש חשש לחייה, לאחר ששוחחו איתה דקות ספורות לפני הפיצוץ".  

 

במשרד אמרו כי "לאחר הפיגועים קיבלנו מאות רבות של שמות של ישראלים שלא יצרו קשר, וזה הלך והצטמצם. יש 50 ישראלים שעדיין לא יצרו קשר, אך זה לדעתנו המקרה היחיד שמעורר חששות כבדים".

 

בתוך כך, ראש הממשלה, אריאל שרון, שוחח אמש עם ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, והביע בפניו זעזוע ממתקפת הטרור שאירעה בלונדון.

 

 

שרון הביע את תנחומיו ותנחומי העם בישראל לעם הבריטי, ואמר כי "מדובר בפשע אכזרי ונורא, שרק מדגיש את העובדה שלא ניתן להתפשר עם הטרור שהפך להיות הסכנה המרכזית של העולם החופשי".

 

שרון הציע לבלייר את סיועה של ישראל בכל מה שיידרש. ראש הממשלה ציין כי כי זה היה יכול להיות יום של שמחה לאחר שלונדון נבחרה לארח את המשחקים האולימפיים בשנת 2012, ובמקום זאת הפך יום זה לטרגדיה.

 

שרון הוסיף כי הוא מבין את הימים הקשים העוברים על ראש ממשלת בריטניה והעם הבריטי, וכי הוא מחזק את ידיהם.

 

בלייר הודה לשרון על שיחת הטלפון ועל דבריו. הוא אמר כי העם בישראל סבל מפעולות טרור קשות, ובנושא זה יש קשר חזק והדוק בין שני העמים.

 

בתוך כך, מניין ההרוגים הרשמי בפיגועי לונדון עומד על 49 הרוגים. 700 בני אדם נוספים נפצעו בפיגועים, ומתוכם כמה עשרות מאושפזים במצב קשה. במשטרת בריטניה בודקים שלושה כיווני חקירה: מחבלים מתאבדים ביצעו את הפיגועים, מטענים שהופעלו על ידי שעון עצר או באמצעות טלפון סלולרי.

 

 

בכיר בפנטגון אמר אתמול בלילה כי ככל הנראה לקיחת האחריות על ידי זרוע של אל קאעידה היא אמינה. זאת, משום שהיא פורסמה באתר אינטרנט איסלאמי שנחשב לאמין ודיווח פעמים קודמות על מתקפות נגד הכוחות האמריקנים בעיראק ובאפגניסטן.

 

גם שר החוץ הבריטי, ג'ק סטרו, אמר אמש כי "יש במתקפה טביעות אצבעות של ארגונים המקושרים לאל קאעידה".


פורסם לראשונה 08/07/2005 20:01

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפיצוץ באוטובוס בכיכר ראסל
צילום: איי פי
הטרור בלונדון
צילום: רויטרס
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
שרון. "פשע נורא"
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
צילום: איי אף פי
בלייר. "קשר הדוק"
צילום: איי אף פי
מומלצים