שתף קטע נבחר

הנפט ירד ב-2.0% ל-59.63 דולר

מתפוגגים החששות - שהיו מוקדמים מדי - להיצע שלא יספיק כדי לענות על הביקוש לקראת החורף, ופוחתת השפעתו של החשש (המוצדק) מפני סופות שיפגעו בהפקת הנפט במפרץ מכסיקו

הזהב השחור

 

מחירה של חבית-נפט (200 ליטר) מסוג "מתוק" - קל, דל גופרית, מופק בארה"ב - נסגר, בשוק הסחורות של ניו-יורק, על 59.63 דולר (חוזים למסירה באוגוסט); לעומת 60.73 אתמול.

 

מחירי הנפט גבוהים בכמעט 50% לעומת רמתם בתחילת השנה. הרקע לכך: הסוחרים חוששים כי בתי-הזיקוק לא יצליחו לעמוד בדרישות השיא בחורף הקרב. בנוסף, סופות באיזור מפרץ מכסיקו מאיימות על עבודות ההפקה ועל תהליכי הזיקוק בארה"ב; ומתעורר חשש לגבי פגיעה במאגרי הנפט הגולמי והתזקיקים.

 

הסופה הטרופית דניס הפכה שלשום להוריקן הרשמי הראשון בעונת ההוריקנים. מרכז ההוריקנים הלאומי מסר כי היא צפויה לפגוע בשדות הנפט והגז הטבעי בחופי מפרץ מכסיקו ביום ראשון הקרוב. הסופה סינדי גרמה לחברות נפט לאובדן תפוקה של כ-190 אלף חביות ביום, וכמה בתי-זיקוק נסגרו. הופעתן של ארבע סופות - שאירעה במועד מוקדם במידה חריגה - תמכה בתחזיות לעונת הוריקנים פעילה.

 

מט"ח

 

המטבע האמריקני מתחזק מול המטבע היפאני, ונחלש מול המטבע האירופי. הערב נדרשים 1.1955 דולר לרכישת אירו אחד, לעומת 1.1941 אתמול עם סיום המסחר - ונדרשים כמעט 112.25 ין לרכישת דולר אחד, לעומת 112.09 ין אמש.


פורסם לראשונה 08/07/2005 20:13

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מאיטים את קצב שאיבת הרווחים
צילום: רויטרס
מומלצים