שתף קטע נבחר

בעקבות תאונות הרכבת: סיורים מיוחדים בדרום

ברכבת ישראל חששו שלאור ריבוי תאונות הרכבת יעדיפו נוסעים לוותר על שירותיה. בעקבות זאת הוחלט על הקמת מערך מיוחד למשטרת התנועה ולמאבטחי הרכבת שיערוך סיורים במחסומים בקו תל אביב באר שבע

סיורים משותפים: בעקבות ריבוי תאונות הרכבת, החליטו היום (ו') המשטרה והנהלת הרכבת לשתף פעולה ביניהן כדי להילחם בתופעה.

 

לאחר התאונה הבקר בה נפצע קשה נהג רכבת ועוד עשרות נפצעו, נפגשו מנכ"ל רכבת ישראל, יוסי מור וראש אגף התנועה במשטרה, ניצב שחר איילון. הם החליטו שייבנה מערך מיוחד משותף למשטרת התנועה הארצית ולמאבטחי רכבת ישראל שיסייר בכל המחסומים והמעברים החקלאיים בהם עוברת הרכבת מתל אביב לבאר שבע.

 

סיורים אלה נועדו לאתר מבעוד מועד תקלות על המסילה, כפי שקרה הבוקר לאחר שנהג המשאית נתקע על מסילה סמוך למושב אחוזם, דרומית לקרית גת, בלי יכולת לנוע, אך לא הספיק להודיע על כך לגורמים האחראים כדי לנסות ולעצור את נסיעת הרכבת.

 

הרכבת הקימה אמנם היום ועדת בדיקה שכבר החלה לפעול בשטח כדי לבדוק את נסיבות התאונה. אולם לנוכח שתי התאונות שאירעו בהפרש של שלושה שבועות בלבד, חששו ברכבת ישראל שהנוסעים ידירו את רגליהם מהרכבת בעקבות החשש לביטחונם, ולכן החליטו על הסיורים המשותפים.

 

כמו כן, רק ביום רביעי דרומית לקרית גת, נתקע נהג משאית על מסילת רכבת משא, אך הספיק להודיע למשטרה על המצב ובכוחות משותפים נעצרה תנועת הרכבות והאסון נמנע.

 

גורמים ברכבת ישראל אמרו כי "ההחלטה על הסיורים תיבדק ותיבחן כדי לעמוד על נחיצותה ועד כמה באמת היא תמנע הישנות תאונות".

 

בקו תל אביב באר שבע זה יש עשרות מחסומים ומעברים והצדדים יצטרכו לבחון את הדרכים לאייש את הסיורים המיוחדים שיתוספו למלחמה בתאונות הדרכים ולמאבק בחסימות הכבישים של הימין.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
התאונה סמוך לאחוזם
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
שיתוף פעולה בין הגורמים
צילום: צפריר אביוב
מומלצים