שתף קטע נבחר

יחידות פלסטיניות חדשות לשמירת הסדר בהתנתקות

שר הפנים הפלסטיני הודיע כי יוקמו יחידות חדשות כשסיפר על ההיערכות הביטחונית לקראת ההתנתקות. בימים האחרונים גבר קצב האימונים של היחידות הפלסטיניות, ומקורות פלסטינים אף דיווחו על גיבוש הבנות עם ישראל לפיהן יתקיימו סיורים משותפים של ישראלים ופלסטינים בקווי התפר ובמוצבים שמהם ייסוג צה"ל

שר הפנים הפלסטיני, נאסר יוסף, הודיע היום (שבת) כי יחידות חדשות יצטרפו לכוחות הביטחון הלאומי ברצועה ותפקידן יהיה לוודא שהליך הנסיגה הישראלי יתבצע תוך שמירה על הרכוש, על הסדר ועל הביטחון הציבוריים.

 

 

השר אמר את הדברים במהלך מפגש עם קצינים פלסטינים בכירים וכן במהלך סיור שקיים במספר מוצבים פלסטינים, כדי לעמוד על ההיערכות הביטחונית של הכוחות לקראת ההתנתקות. השר אמר בסיור כי הוא מרוצה מהתיאום הביטחוני שמתנהל באחרונה בין הצדדים הישראלי והפלסטיני.  

 

מקורות פלסטינים דיווחו כי מתגבשות הבנות הדדיות עם ישראל להקמת מערך תיאום מיוחד שיכלול סיורים משותפים של ישראלים ופלסטינים בקווי התפר ובמוצבים שמהם ייסוג צה"ל.

 

בימים האחרונים גבר קצב האימונים של היחידות הפלסטיניות לקראת ההתנתקות. נקודת המוצא של הפלסטינים היא כי נסיגת צה"ל ממספר מוקדים ברצועה תהיה לפני ה-15 באוגוסט ועל כן יתבקשו למלא את החלל הביטחוני שייווצר.  

  

יוסף אמר כי ההתנתקות משמעותה, מבחינת הפלסטינים, תקופה של שחרור נוסף של אדמות פלסטיניות. הוא הביע את ביטחונו במוכנות הפלסטינים לקבל את האחריות הביטחונית מכל נקודה שממנה תיסוג ישראל. השר ציין כי התקופה הקרובה לא תהיה קלה וכי דרושים מאמצים רבים והיערכות טובה מאוד כדי "להעניק ביטחון ולשמור על הרכוש, הסדר והביטחון של האזרח הפלסטיני".  

  

הפלסטינים נערכים להתנתקות במספר מעגלים: המעגל הביטחוני, עליו יהיו אמונות היחידות החדשות בפרט וכוחות הביטחון בבכלל, ותפקידם יהיה לוודא שהרכוש בהתנחלויות יישמר, אם לא ייהרס, ושהנסיגה תתקיים ללא אש פלסטינית.

 

במעגל השני מקיימים מגעים כל הכוחות הפוליטיים הפלסטינים, כדי לוודא שהנסיגה תהיה שקטה. המעגל השלישי הוא המעגל ההסברתי-ציבורי, שנועד לפעול בקרב דעת הקהל הפלסטינית ולהדגיש את החשיבות בכך שההתנתקות תהיה שקטה ומסודרת. זאת כדי להוכיח לעולם שהפלסטינים מוכנים לקבל אחריות באופן מסודר ושקט מכל נקודה שממננה ייסוג צה"ל, בתקווה שהנסיגה מהרצועה תהיה תחילת נסיגה מנקודות נוספות בגדה.

 

במסגרת המאמצים של הרשות לעבות את כוחות הביטחון לקראת הנסיגה, נמסר על גיוסם של 5,000 אנשי ביטחון נוספים. כמו כן נמשכים המגעים בין הרשות לישראל כדי לאפשר את כניסתם לשטחים של "כוחות באדר", השייכים ל"צבא השיחרור הפלסטיני של אש"ף", שנמצאים בירדן. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
אימונים של היחידות המיוחדות
צילום: איי פי
צילום: איי פי
הבנות לגבי סיורים משותפים?
צילום: איי פי
צילום: רויטרס
"לשמור על ביטחונו של האזרח הפלסטיני"
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
מוכנים לקבל אחריות. אימון
צילום: רויטרס
מומלצים