שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גיוון הצטרפה לגל אזהרות הרווח - צנחה ב-7.5%

  השלימה ירידה של 40% מתחילת השנה מרקורי הודיעה שתפטר 130 עובדים לכל היותר

   בעוד מדד נאסד"ק בארהב ממשיך להתאושש ואף חצה בסוף השבוע את רף 2,100 הנקודות, ממשיכות חברות ההיי-טק הישראליות הנסחרות בו לאכזב את המשקיעים.

   

  בסוף השבוע היה זה תורה של חברת גיוון אימג'ינג, יצרנית גלולת הווידאו לאבחון מחלות בדרכי העיכול. ב תגובה לאזהרת הרווח, השילה מניית גיוון כ-7.4% למחיר לכ-21 דולר. בכך השלימה החברה ירידה של כ-40% משוויה מתחילת השנה.

   

  גיוון היא החברה הישראלית החמישית בנאסדק שמפרסמת אזהרת רווח באחרונה. זאת, לאחר שבשבוע שעבר הוציאו רדוור, ליפמן, אלווריון ומרקורי אזהרות רווח משלהן.

   

  גיוון, הנשלטת על ידי קבוצת אי.די.בי, פרסמה ביום שישי הודעה שלפיה הכנסותיה מהמכירות ברבעון השני של 2005 יסתכמו ב-20.5 מיליון דולר. מדובר אמנם בעלייה של 32% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל, אולם שיעור זה נמוך מהתחזיות שפרסמה החברה, שנקבו בהכנסות של 24-22 מיליון דולר ברבעון השני.

   

  בנוסף, הודיעה גיוון כי תבצע הפרשה של 1.2 מיליון דולר בגין מסים הנובעים מפעילות של אחת מהחברות-הבנות שלה. גיוון גורסת, עם זאת, כי מצבה הפיננסי יציב. ברשותה קופת מזומנים של 80 מיליון דולר. החברה מעריכה כי תסיים את הרבעון בהפסד של 1 סנט למניה עד רווח של 1 סנט למניה. בניטרול ההפרשה החד פעמית, הרווח למניה צפוי לעמוד על 5-3 סנט.

   

  מנכ"ל החברה, גבריאל מרון, ציין כי בעוד המכירות בכל העולם עומדות בציפיות, לא כך המצב לגבי מכירות החברה בארה"ב. אני מקווה שהמכירות יגדלו משמעותית בזמן הקרוב, הוסיף מרון. גיוון הודיעה אתמול גם על פרישתו של סמנכ"ל הכספים שלה, צבי בן-דוד, ועל מינויו לתפקיד של יובל ינאי, סמנכ"ל הכספים הפורש של כור.

   

  בנובמבר 2004 רכשה אלרון, שבשליטת קונצרן אי.די.בי מניות של גיוון בשווי כולל של 24.7 מיליון דולר. כיום שוות המניות רק 17.3 מיליון דולר. על הנייר, זהו הפסד של כ-35 מיליון שקל.

   

  חברת התוכנה הישראלית מרקורי דיווחה בסוף השבוע, כי היא מתכוונת לקצץ לכל היותר 5% מכוח העבודה שלה כדי להתייעל. מדובר ב-301 עובדים מתוך כ-2,600. זאת לאחר שפרסמה בשבוע שעבר אזהרת רווח ודיווחה למשקיעים, כי רשות ניע האמריקנית עורכת חקירה לא רשמית בחברה בנוגע לרשיון חלוקת אופציות לעובדים.

   

  חברה ישראלית נוספת שאיכזבה בסוף השבוע היא מפתחת תוכנות האבטחה לאינטרנט - צ'ק-פוינט. בנק ההשקעות פייפר ג'פרי הוציא בסוף השבוע סקירה שלילית על החברה, שבה חתך את המלצתה מתשואת יתר לתשואת שוק. בפייפר ג'פרי הורידו את מחיר היעד של המניה מ-29 דולר ל-52 דולר.

   

  האנליסטים של הבנק טוענים כי האימוץ הנמוך יחסית של מוצרי החברה צפוי להשפיע על צמיחתה העתידית. בתגובה, ירדה מניית החברה ב-60% למחיר של 20.88 דולר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גיוון: מצטרפת לגל אזהרות הרווח
  מומלצים