שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  350.2 קמ"ש, במונית משודרגת

  סדנת השיפורים של בראבוס קבעה לאחרונה שיא מהירות מדהים למכוניות ארבע-דלתות סדרתיות. בכבוד הגדול זכתה מרצדס E קלאס, עם 640 כ"ס

  לא שזה קשור באופן כלשהו למונית המסיעה אתכם ברחובות ערי ישראל לעיתים, או אפילו למרצדס E אותה ניתן לרכוש (תמורת סכום נאה) בסוכנות המקומית. אבל היא לפחות נראית ככה מבחוץ, ומבוססת על המכונית ה"רגילה". כי ה-E קלאס שרשמה על שמה את שיא העולם במהירות למכוניות סדאן, היא פרי פיתוח של סדנת השיפורים "בארבוס", עליה כתבנו פעמים רבות בעבר.

   

  ואותם שיפורים עליהם נפרט מיד, אפשרו למרצדס הזו לקבוע לאחרונה שיא מהירות מדהים על מסלול הניסוי נארדו, באיטליה. האירוע, שאורגן על-ידי מגזין הרכב "אוטו מוטור וספורט" הגרמני, הסתיים בקביעת מהירות שלא נקבעה מעולם במכונית ארבע דלתות - 350.2 קמ"ש.

   

  איך הם הגיעו לזה?

   

  פשוט מאד. לקחו מרצדס E קלאס, השתילו בה מנוע V12 עם צמד מגדשים מבית מרצדס, לאחר שעבר כמובן שיפורים שונים, בין היתר הגדלת נפח ל-6.3 ליטר, אך גם מחשב ניהול אחר, מערכת פליטה שונה ועוד. התוצאה היא 640 כ"ס ב-5,100 סל"ד ולמעלה מ-100 קג"מ ב-1,750 סל"ד. תיבת ההילוכים האוטומטית של מרצדס, עם 5 מהירויות, כמעט ולא עברה שינויים. בראבוס הוסיפו חישוקי "19, עם צמיגי 255-35 לפנים, 285-30 מאחור. טיפול במתלים המיוחדים הנמיך את המרכב ב-30 מ"מ נוספים, מערכת הבלימה עברה שדרוג לדיסקים קרמיים עם קליפרים בעלי 12 בוכנות וכמובן נערכו שינויים אווירודינמיים.

   

  התוצאה היא זו: מעמידה ל-100 קמ"ש זינקה המרצדס תוך 4.5 שניות. בפירוש לא מדהים אך מרשים למדי, אתם חייבים להודות. את קו 200 הקמ"ש צלחה ה-E תוך 11.7 שניות. וזה כבר הרבה יותר מרשים. מ-0 ל-300 קמ"ש - וזה כבר נתון שרק מכוניות בודדות בעולם, ללא קשר למבנה, יכולות להציג - זינקה הבארבוס המשופרת תוך 30.6 שניות. המהירות המרבית שקבעה במסלול האגדי עמדה על 350.2 קמ"ש בדיוק. שיא עולמי חדש.

   

  אגב, אם דאגתם שמדובר במכונית ספרטנית, הממוקדת אך ורק בביצועים ומוותרת על פינוק, טעיתם. יש עור בכל מקום, פיסות סיבי פחם לקישוט הולם, חשמל לרוב כולל נגן DVD ומסכי LCD ומין הסתם, בר מפנק עם מקום לקצת קרח, שיקרר את הוויסקי. שלכם תמורת 298,000 יורו. בגרמניה.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים