שתף קטע נבחר

חקירה בנושא סצינות סקס ב-GTA: San Andreas

ה-ESRB הודיע שיחקור את מודיפיקציית ה-Hot Coffee למשחק, אשר הופך את פגישות ה"קפה" בין גיבור המשחק לידידותיו לסצינות מיניות מפורשות

סקנדל חדש סביב משחק GTA, והפעם לא מדובר באלימות מוקצנת אלא במיניות מפורשת. ה-ESRB, הגוף שהוקם על ידי תעשיית המשחקים לפיקוח על תוכן משחקים וסימונם בהתאם, הודיע שיחקור את מודיפיקציית ה-Hot Coffee שהופץ עבור המשחק האחרון בסדרה, GTA: San Andreas.

 

מוד ה-Hot Coffee, שנפוץ ברשת בחודש האחרון, הופך את פגישות ה"קפה" בין גיבור המשחק לידידותיו, המוצגות ברמיזה בלבד בגירסה הנמכרת בחנויות, לסצינות מיניות מפורשות, ואף הופך אותן למיני-משחק.

 

San Andreas סווג על ידי ה-ESRB כ-17+ עקב אלימות קשה ושפה בוטה, אבל אם סצינות המין היו נלקחות בחשבון המשחק היה צריך לקבל סיווג AO, "למבוגרים בלבד". מעט מאוד משחקים מסומנים כ-AO, וישנן רשתות אמריקניות שלא מוכנות למכור משחקים עם דירוג כזה.

 

בעקבות השמועות על המוד תקף בשבוע שעבר, חבר בית הנבחרים הקליפורני Leland Yee את ה-ESRB והאשים את הגוף בכך שכפיפותו לתעשייה עליה הוא מפקח גורמת לו למעול בתפקידו. אך יש הסבר פשוט יותר: ה-ESRB לא ידע על המוד השערורייתי, ולשם כך נפתחה החקירה.

 

רוקסטר צפויה לעונש אם יוכח כי הסתירה את התכנים

 

המפתחת, Rockstar, הכחישה את ההאשמה כי התוכן המיני הוכנס למשחק על ידי החברה, אך יוצרי המוד מספרים סיפור אחר לגמרי. בעקבות המהומה פרסם אחד מהם באתרו את ההבהרה הבאה: "כל תכני המוד כבר היו קיימים על הדיסקים המקוריים. הווה אומר, שהסקריפטים, המודלים, האנימציות והדיאלוגים, שמדובבים על ידי שחקני הקול המקוריים, נוצרו כולם על ידי Rockstar. כל מה שהייתי צריך לעשות כדי לאפשר גישה למיני-משחק היה להחליף את ערכה של סיבית אחת בקובץ main.scm (כמובן שלא היה פשוט למצוא איזו סיבית בדיוק)".

 

מאחר וקובץ ההתקנה של המוד גדול ממגה, קשה לדעת ללא בדיקה מעמיקה יותר אם הוא רק הביא להצגת תוכן שהיה מוסתר בקוד או הוסיף תכנים חדשים למשחק. חקירת ה-ESRB נועדה לגלות האם התוכן הבעייתי נוצר על ידי גוף שלישי או אכן קיים בתוך הקוד שמופץ על ידי Rockstar. אם יתברר כי התוכן קיים בקוד המקורי, ינקטו צעדים כנגד החברה, אשר לפי הכללים צריכה לחשוף את כל התוכן הרלוונטי בעת תהליך סיווג המשחק. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המוד השערורייתי. האם רוקסטר ידעה?
Vgames.co.il
מומלצים