שתף קטע נבחר

ביה"ד הרבני: נישואי יגאל עמיר תקפים

הרבנות בירושלים קבעה כי הקידושין והנישואים של עמיר ולריסה טרימבובלר תקפים, ולא ניתן למנוע מהם התייחדות. הכלה: "אני שמחה, אבל עדיין דואגת ליגאל ששובת רעב"

הרכב מורחב של בית הדין הרבני בירושלים קבע היום (א') בפסק דין כי הקידושין והנישואים של יגאל עמיר ולריסה טרימבובלר תקפים, ולא ניתן למנוע מהם התייחדות. זאת לאחר שהרב מזרחי, ביחד עם שני רבני השב"ס, גבו עדויות מעמיר ומאשתו, ועל סמך זה העבירו חוות דעת חיובית לבית הדין הרבני, שקבע כי הנישואים תקפים.

 

טרימבובלר ועמיר הודיעו לפני מספר חודשים כי נישאו דרך שליח - אביו של רוצח ראש הממשלה, שקידש בשמו את הכלה. בכך קיוו לקדם את מאבקם בשב"ס, בדרישה שיותר להם להתייחד בין כותלי בית-הסוהר. במקביל, דחה בית המשפט העליון את עתירתו של עמיר והחליט שהוא לא יוכל להתייחד עם ארוסתו, "מכיוון שהוא עדיין מחזיק באידיאולוגיה רצחנית ומסוכנת".

 

עו"ד שמואל קספר, המייצג את בני הזוג עמיר, אמר כי "יש החלטה של בית הדין הרבני להכרה בנישואים. ביקשנו לאשר את הנישואים שהתבצעו על ידי שליח ומהיום הם תקפים. אני מניח שעכשיו תינתן הוראה לרשום אותם כזוג במשרד הפנים. אני מברך את בית הדין, שגילה אומץ ופעל לפי ההלכה, למרות כל הלחצים. רק חבל שזה לקח שנה לאשר זאת. עכשיו אני מקווה שהדרך שלהם להתייחדות תהיה פתוחה ושיגאל עמיר יפסיק את שביתת הרעב אותה התחיל לפני 13 יום".

 

טרימבובלר עדיין אינה מרשה לעצמה לנשום לרווחה בגלל דאגתה לעמיר, לדבריה. "אם זה נכון אני שמחה, אבל זהו כבר היום ה-13 בשביתת הרעב שלו ואין לי קשר איתו. חייבים להפסיק את ההתעללות הזאת. עכשיו מתפתח לחץ ציבורי וישנה עצומה עם יותר מ-180 חתימות של אנשים מכובדים המעוניינים להילחם על זכויותיי. זה התחיל במגזר הרוסי ומתפשט לכל הארץ.

 

"מדובר כאן בחיים או במוות, יגאל הולך כאן עד הסוף ואי אפשר להיות אדישים למצב הזה. עצם קיום העצומה הזאת מראה כי אנשים מבינים שאי אפשר להמשיך ולהתעלל בנו".

 

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה כי החלטת בית הדין טרם הגיעה לידיהם וכי כשתגיע היא תיבחן על כל משמעויותיה. עם זאת בשב"ס מבהירים כי "על פניו אין בהחלטה כדי לשנות את עמדת שירות בתי הסוהר, שאושרה על ידי בית המשפט העליון, לפיה עמיר לא יוכל להתייחד עם טרימבובלר משום שהוא אסיר ביטחוני".

 

העבודה: "מעודד את הרצח הבא"

 

מזכ"ל העבודה, ח"כ איתן כבל, אמר בתגובה כי "מדובר בנישואי תרמית ויש לזכור את זה, השניים עברו על הכללים ועברו על החוק, ובית הדין נתן להם פרס. הרצחת וגם ירשת?". הוא הוסיף כי למיטב ידיעתו מדינת ישראל היא מדינת חוק ולא מדינת הלכה.

 

ראש אגף הנוער במפלגה, רועי בן דוד, אמר כי "בית הדין נותן יד לרוצח נפשע זה ובכך מעודד את הרצח הבא". לדבריו, על המדינה לחוקק חוק שיאסור על רוצח פוליטי להביא ילדים לעולם.

 

בהכנת הידיעה השתתף רענן בן צור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עמיר. "עד הסוף"
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
טרימבובלר. "שמחה ומודאגת"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים