שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

לונדון: מחלצים גופות ב-60 מעלות צלזיוס

כוחות מיוחדים עמלים מאז הפיגועים בלונדון על חילוץ והעברת הגופות לזיהוי. בזירת הפיגוע ליד תחנת "קינגס קרוס" המלאכה מתבצעת בתנאים קשים במיוחד: הקרונית המפוצצת תקועה במנהרה צרה מאוד בעומק 30 מטר מתחת לאדמה והחום הרב, הצחנה וסכנת הקריסה מקשים על מלאכת החילוץ. לפי שעה טרם זוהתה אף גופה באופן מוחלט

בעומק של 30 מטר מתחת לאדמה, בתעלה צרה אפופת גזים רעילים וחום של 60 מעלות, עמלים כוחות כיבוי מיוחדים מזה יומיים רצופים על חילוץ גופות ההרוגים בזירת הפיגוע באזור תחנת "קינגס קרוס" בלונדון.

 

גורמים רשמיים הסבירו שהצחנה של הגופות הנרקבות, החולדות, האבק הרב וסכנת הקריסה של המנהרה מקשים מאוד על עבודות החילוץ. לדברי הגורמים הרשמיים, המלאכה צפויה להימשך עוד מספר ימים למרות שעד עתה לא יודעים בדיוק כמה גופות נמצאות בקרונית הרכבת התחתית של קו פיקדילי.

 

 

על פי הידוע, 21 בני אדם נהרגו בזירה זו, אולם המחלצים טרם הגיעו לקרונית הראשונה בטור, בה אירע הפיצוץ עצמו, ומניחים שיש שם גופות נוספות. הגורמים מדגישים כי מדובר רק על גופות; איש אינו מצפה למצוא שם ניצולים.

 

מדובר באחת המנהרות העמוקות ביותר במערכת הרכבת התחתית של לונדון, שנבנתה לפני יותר מ-100 שנה. המנהרה גם צרה מאוד - ישנו רווח של 15 סנטימטר בלבד משני צידי הקרונית - כך שלא ניתן לחלץ את הגופות מצידי הקרונית. הגורמים הסבירו שרק מספר מצומצם של מחלצים יכול להישאר במנהרת הרכבת התחתית בכל מחזור של עבודה ואז הם חייבים לעלות שוב למעלה, למרות שהם נעזרים כל העת בציוד הגנה ונשימה מיוחד.

 

איש מחלקת הזיהוי הפלילי של הסקוטלנד יארד אמר שהחום הרב השורר במנהרה הוא הגורם המכריע ביותר לשאלת זיהוי הגופות ולכן הובאו לזירה מקררים מיוחדים.

 

לפי שעה לא זוהתה באופן סופי אף גופה מבין 50 הרוגי הפיגוע. גורמי המשטרה אמרו שמצבן של גופות רבות מקשה מאוד על מלאכת הזיהוי, ולכן העריך שעד שיתאפשר זיהוי מוחלט של חלק מהגופות יעברו עוד מספר ימים או שבועות. גורמי משטרה ציינו כי חלק מההרוגים זוהו על ידי בני משפחותיהם ואפשר ששמותיהם יחלו להתפרסם כבר מהיום. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
תנאים קשים במיוחד. הכניסה לתחנת "קינגס קרוס"
צילום: רויטרס
צילום: איי אף פי
שלד הרכבת התחתית שנפגע ליד תחנת אלדגייט
צילום: איי אף פי
מומלצים