שתף קטע נבחר

מתי ההתנתקות? אפילו בצה"ל לא בטוחים

הדחיות והמחאה גרמו לבלבול אפילו בצה"ל. מח"ט צנחנים ערך שיחה עם עשרה מפקודיו המתגוררים ביישובים המיועדים לפינוי והבהיר להם כי השהייה באיזורים אלו אינה חוקית החל מה-22 ביולי. לאחר כארבע שעות עודכנו החיילים בתאריך המדוייק - ה-17 באוגוסט. הסיבה לבלבול: המועד המקורי של ההתנתקות תוכנן לשבוע השלישי של יולי

אפילו בצה"ל כבר לא בטוחים מתי תצא לפועל תוכנית ההתנתקות. בשיחה שערך בצהריים (יום א') מפקד חטיבת צנחנים עם חיילי החטיבה המתגוררים ביישובים המיועדים לפינוי, הסביר להם המח"ט כי שהייה ביישובים אלה לאחר ה-22 ביולי אינה חוקית והמליץ להם לקחת חופשות כבר עכשיו. רק שעות ספורות לאחר שהסתיימה השיחה הבין כי טעה במועד ומיהר לעדכן את החיילים כי התכוון לומר שהשהייה ביישובים אלה אסורה רק מה-17 באוגוסט ואילך.

 

הטעות, ככל הנראה, נבעה מהעובדה שהפינוי תוכנן בתחילה לשבוע של ה-20 ביולי ורק לאחר בקשת הרבנים הועתק לאמצע אוגוסט.

 

 

אלוף משנה יוסי בכר, מפקד החטיבה, כינס שמונה חיילים ושני קצינים המשרתים תחתיו על מנת לערוך להם תדרוך בנושא ביצוע תוכנית ההתנתקות ולשוחח עימם על המשמעויות האישיות הנוגעות להם, כתושבי גוש קטיף ויישובי צפון השומרון המיועדים לפינוי.

 

השיחה נערכה בלשכתו של המח"ט, אשר גם ציין בפני החיילים כי מי מהם שיתפנה ויעבור למקום מגורים חדש אחרי ה-22 ביולי, יוכל לקבל שבוע חופש נוסף על מנת לסייע למשפחתו בהתארגנות. עוד הבהיר להם המח"ט כי אלו שלא יעתיקו את מקום מגוריהם מהאיזורים המיועדים לפינוי, צפויים לעמוד לדין על פי חוקי המדינה. בהמשך נערכו שיחות אישיות עם חלק מהחיילים, בהן שמע המח"ט על הצרכים של כל אחד מהם.

 

רק כארבע שעות לאחר שהסתיימה השיחה הבינו בחטיבת הצנחנים כי למעשה המועד שנמסר לחיילים היה שגוי ואלוף משנה בכר הורה לקציניו להבהיר לאותם חיילים כי כל מה שנאמר להם נשאר בתוקף, פרט לתאריך השגוי.

 

דובר צה"ל מסר בתגובה: "אכן נפלה טעות בתאריך שציין המח"ט בפני החיילים. הטעות תתוקן והחיילים יעודכנו עוד היום לגבי המועד הנכון. צה"ל מבין את הקושי הרב שבו מצויים חיילים המתגוררים בהתיישבויות המיועדות לפינוי ועל כן קרא המח"ט לחיילים הגרים בהתיישבויות האלה והודיע להם כי יאפשר להם לקבל חופשה מיוחדת בת 21 יום לשם ההתארגנות המוקדמת. בנוסף, יתאפשר לכל חייל לקחת איתו חברים מהיחידה שיעזרו לו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
בכר. זימן לשיחה
צילום: אפי שריר
צילום: איי פי
אז מתי מתחילה ההתנתקות?
צילום: איי פי
מומלצים