שתף קטע נבחר

הצעת חוק: בתיה"ס יוכלו לחפש נשק אצל תלמידים

ח"כ בר-און הניח בפני הכנסת הצעת חוק, שתאפשר לבתי הספר למנות אחראים על איתור נשק קר וחומרים מסוכנים (אלכוהול וסמים) אצל תלמידים. ח"כ בר-און: "העובדה שיידעו שניתן לחפש בחפציהם תמנע מתלמידים מלהכניס חפצים מסוכנים אל תוך כתלי המוסד החינוכי"

שמים את התלמידים במעקב. אחרי המלצת משרד החינוך לחייב הורים בתשלום על נזקים שיגרמו ילדיהם בבתי הספר, הניח ח"כ רוני בר-און בפני הכנסת הצעת חוק אשר מטרתה למנוע מתלמידים להכניס למוסדות החינוך חפצים וחומרים מסוכנים, אשר עלולים לשמש לפגיעה בתלמידים אחרים. הממשלה אימצה היום (א') את ההצעה.

 

תופעת האלימות המתגברת בקרב ילדים ונערים - גם בין כתלי בתי הספר - מחייבת לדברי ח"כ בר-און, למנות בעל תפקיד אשר יהיה אחראי על איתור אותם חפצים וחומרים מסוכנים. הכוונה היא לנשק קר כמו סכין, אולר, אגרופן או כל חפץ אחר שיכול לשמש לפגיעה גופנית. אותו ממונה יהיה אחראי גם על איתור משקאות אלכוהוליים, סמים או חומרים כימיקלים אחרים אצל תלמידים.

 

הממונה יפעל מטעם בית הספר ויהיה רשאי לערוך חיפוש בתיקו ובחפציו של תלמיד בשטח מוסד החינוך או בכניסה אליו. יהיה עליו להקפיד כי החיפוש ייעשה, ככל שניתן, באופן שלא יפגע בפרטיותו ובכבודו של התלמיד. במקרה בו יחשוד הממונה כי ברשותו של תלמיד חפץ או חומר מסוכן, וכי קיים חשש לפגיעה בשלומם של תלמידים אחרים, יהיה רשאי להחרימם ולהעבירם לידי מנהל בית הספר. במקרה בו יסרב תלמיד לדרישה להזדהות או להחרמת החפץ, ניתן יהיה למנוע את כניסתו לבית הספר, והנושא יועבר לטיפול מנהלו.

 

"החוק נועד לשרת אמצעי אכיפה לאיסור נשיאת כלים מסוכנים באמצעות ממונה מטעם מנהל בית הספר באופן שימנע את הצורך להכניס משטרה לשטח המוסד", הסביר ח"כ בר-און. "החוק חשוב כי הוא נועד להרתיע את כל הילדים אשר על פי האינפורמציה שבידי מכניסים לילקוט שלהם כלי משחית. העובדה שידעו שניתן לחפש בחפציהם תמנע מהם מלהכניס חפצים מסוכנים אל תוך כתלי המוסד החינוכי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ בר-און. הרתעה לתלמידים
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אבי כהן
סכין. המטרה - מניעת הימצאות נשק קר בבתיה"ס
צילום: אבי כהן
מומלצים