שתף קטע נבחר

ה-FDA קבע סופית: סכנת עיוורון מה'ויאגרה'

מינהל המזון והתרופות האמריקני הורה להוסיף אזהרות למשתמשי ויאגרה, סיאליס ולביטרה בדבר סכנת עיוורון, בעקבות עשרות משתמשים שאיבדו את ראייתם. בסיכון גבוה לעיוורון: חולי סוכרת, מחלות לב, יתר לחץ דם ורמות כולסטרול גבוהות

מינהל המזון והתרופות האמריקני הורה לחברת פייזר, יצרנית גלולת הזיקפה הכחולה "ויאגרה" להוסיף תווית אזהרה כי השימוש בתרופה עלול לגרום לעיוורון. גם יצרניות התרופות המתחרות "סיאליס" ו"לביטרה" יחוייבו להוסיף אזהרה דומה, בעקבות דיווחים על עיוורון כמה משתמשים בתרופה.

 

תחילת הפרשה בתחילת השנה, שעה שלמשרדי ה-FDA בארה"ב הגיעו דיווחים על 39 גברים משתמשי ויאגרה שלקו בעיוורון, ו-4 גברים שנטלו את התרופה סיאליס. עד עתה לא ברור האם גלולות הזיקפה גרמו ישירות לעיוורון, או שהמדובר במשתמשים שסבלו מבעיות עיניים קודמות שגרמו לכך.

 

לפני כחודש כבר הסכימה חברת פייזר להוסיף את האזהרה מפני סכנת עיוורון, אלא שבחברה טענו כי אין כל עדות לסיכון מוגבר לעיוורון במטופלים הנוטלים את התרופה. גם בחברת "אלי לילי" יצרנית המתחרה סיאליס, הסכימו לכלול אזהרה לפגיעה בעיניים למשתמשים.

 

ה-FDA עוד המליצה לרופאים להפסיק את התרופה אצל משתמשים המתלוננים על אובדן ראייה באחת או בשתי העיניים. אלה המצויים בסיכון גבוה ללקות בעיוורון הם חולי סוכרת, מחלות לב, יתר לחץ דם ורמות כולסטרול גבוהות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלולות זקפה. סכנת עיוורון
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים