שתף קטע נבחר

כבר מותר לקנות מהממשלה מכונית משומשת

טוב שבלונדון הרחוקה מבין נתניהו שממשלה לא יכולה להצטייר כגוף שאסור לקנות ממנו חברת תקשורת

לפני שלושה שבועות הערכתי כאן לראשונה שלמשרד האוצר לא תהיה ברירה אלא לשנות את התנאים בהם מכרה הממשלה את "בזק" לקבוצת אייפקס-סבן. ימים ספורים בלבד לאחר שהקבוצה זכתה במכרז על "בזק" הסתבר שהמדינה מנהלת מזה חודשים ארוכים חקירה בחשד לריגול עסקי מכוער ("פרשת הסוס הטרויאני") ושעלולים להיות מעורבים בו גם אחדים מבכירי "בזק" וחברות הבת שלה. הממשלה, כתבתי ביומן זה ב-16 ליוני, מכרה לאייפקס-סבן את "בזק" כמו שסוחר מכוניות מפוקפק מוכר מכונית משומשת לאחר תאונה קשה, עם חיוך אך מבלי ליידע את הקונים בדבר התאונה.

 

חברי במשרד האוצר מאוד לא אהבו את דברי. הם כעסו מאוד. הם ניסו לשכנע אותי ש"לאף אחד לא היה מושג על החקירה". הם פנו ליועץ המשפטי לממשלה והיועץ, שהתמחה בלצדד בעמדות הממשלה, אכן הנפיק חוות דעת לפיה "זהות הנחקרים" לא הייתה ברורה לפני שעסקת ההפרטה של "בזק" יצאה לדרך. גם אני קראתי את חוות הדעת של מר מזוז. תהייתי, היכן הוא היה בשעת החתימה על הסכם למכירת "בזק"? למה שתק אז?

 

עכשיו קיימו שר האוצר בנימין נתניהו וסר רונלד כהן, יו"ר קרן אייפקס, פגישת עיתונאים בלונדון המופצצת. נתניהו הודה שיש צדק בדרישת הקונים של "בזק" לשיפוי והסכים - על אפם וחמתם של פקידיו - לשנות את המחיר של עסקת "בזק" ואת תנאיה. לפי ההסכם החדש, יתחלק הנזק האפשרי מפשרת הריגול העסקי בין המוכר (המדינה) לבין הקונה (קבוצת אייפקס-סבן) ולא ייפול בלעדית על כתפי הקונים. ושני הצדדים באו על החתום, לשביעות רצון הדדית.

 

כמה טוב שמר נתניהו, כשהוא מתרחק מירושלים, נהיה נבון יותר ושקול יותר מכמה מפקידיו הניציים שהוא משאיר בבית. כמה טוב שמר נתניהו, דווקא בלונדון הרחוקה, מבין שממשלה אינה יכולה להצטייר כגוף שאסור לקנות ממנו אפילו מכונית משומשת, שלא לדבר על חברת תקשורת משומשת.

 

לבלוג המלא של סבר פלוצקר

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים