שתף קטע נבחר

סקירת עיתונות 11 ביולי 2005

סקירת עיתונות מהעולם 11 ביולי 2005:

 

אוסטרליין 

 

סקירה בעקבות הטרור: העיתונות הבריטית מעבירה את מוקד תשומת הלב מכאבם של נפגעי מתקפת הטרור בלונדון ביום חמישי שעבר, ומתמקדת בפחד מפני פיגועים נוספים במדינה.

 

כותרת העיתון "דיילי אקספרס" היא "המחבלים יכו שנית" ונכתב כי "בריטניה עומדת בפני מירוץ מטורף למניעת זוועה חדשה".

 

על שער עיתון "הטיימס" מתנוססת הכותרת "כוננות הטרור היא הגבוהה ביותר בעוד במשטרה חוששים ממתקפה נוספת". לדברי העיתון, שירותי הביטחון, הצבא והמשטרה, נמצאים "בכונות נקודתית גבוהה", ונרמז כי בידי הרשויות ישנו מידע מודיעיני מדויק על פיגועים נוספים שמתוכננים.

 

העיתון "אינדיפנדנט" מצדיע לתושבי לונדון על התנהגותם המאופקת במהלך הפיגועים ונכתב בו: "לפני ארבעה ימים לונדון הייתה עיר תחת מתקפה. עשרות אנשים נהרגו ורבים נפצעו". במאמר המערכת נכתב כי "היום תושבי העיר צפויים לשלוח מסר מתריס לתוקפיהם, פשוט על ידי חזרה לשגרת חייהם".

 

בעיתון "דיילי טלגרף" נכתב על ההבדל בין התנהגותם של תושבי לונדון בעת הפיגועים לבין תגובתם הרגשנית של תושבי ניו יורק ומדריד בעת מתקפות הטרור על עריהם. בעיתון דוחים את הטענות שהפיגועים יובילו למתיחות בין-גזעית במדינה: "מובן לכולם שהאזרחים המוסלמים מהווים מטרה לפנאטים כמו כולם".

 

ניו יורק טיימס

 

סופת ההוריקן "דניס" הגיעה אל חופי ארצות הברית וגרמה לבהלה, אחרי שצברה עוצמה מעל מפרץ מקסיקו, והבריחה את תושבי מדינות החוף מבתיהם. הסופה נחלשה מעט לפני שהיכתה בחופי פלורידה ומהירותה ירדה ל-193 קמ"ש "בלבד".

 

ההאטה הזריזה והמשמעותית של הסופה אולי מיתרגמת לכסף באומדן הנזקים, אך הבהלה שהובילה ל"יציאת פלורידה" הביאה לצמצום משמעותי במספר הנפגעים ביחס לשנים שעברו. בנוסף, "דניס" מתקדמת בזריזות ואינה מתעכבת כדי לזרוע הרס בכל מקום ומקום: מהירות התקדמותה כפולה מזו של ההוריקן "איוואן" מהשנה שעברה.

 

הסופה צפויה להמשיך להתקדם עד לגבולותיה הצפוניים של מדינת אלבמה. תושבי מדינות החוף בארצות הברית ושכניהם, שמחים לגלות שנבואת הזעם שלהם התבדתה.     

 

יו.אס.איי טודיי 

 

בדיקת ד.נ.א שנערכה בשרידי גופת אדם שנתגלו באתר מרוחק במערב מדינת מונטנה הובילה לזיהוי השרידים: דילן גרון, בן תשע מאיידהו, שנעדר מזה חודשיים. אביו ואחותו בת השמונה הם היחידים ממשפחתו שניצלו מידיו של ג'וזף אדוארד דנקן, שככל הנראה רצח את אם המשפחה, את האח בן ה-13 ואת דילן בחודש מאי.

 

דנקן, בן 42, נתפס עם הילדה במסעדה ונעצר. הילדה הובילה את החוקרים לשרידי הגופה במונטנה. דנקן, מצפון דקוטה, מוכר למשטרה כעבריין מין ומעריכים כי פעל לבד. ככל הנראה הוא יואשם בכך שבחר את המשפחה באקראי ותיכנן את הרצח ואת חטיפת הילדים למען פורקנו המיני.  

 

צ'יינה דיילי

 

הממשלה למען הנשים? בסין מציינים היום את "יום האוכלוסייה העולמי" והממשלה הסינית נוקטת עמדה לא אופיינית ושמה דגש על הידבקות נשים בנגיף ה-HIV הגורם למחלת האיידס. כותרת דברי הממשלה ביום זה היא: "תנו לנו להעצים את הנשים ולהילחם באיידס".

 

בעשור האחרון חל שינוי משמעותי בקצב ההידבקות של הנשים ביחס לזה של הגברים. ברוב סין, על כל שני גברים שנדבקים בנגיף, נדבקת אישה ובכמה מחוזות היחס הוא של אחד לאחד. "מספר הנשים הנדבקות הולך ועולה", אומרת וויי ז'יאנאן, סגן ראש מרכז הרפואה הסינית המסורתית למניעה ולטיפול באיידס. רובן נדבקות מעירויי דם לא חוקיים, שלא נבדקו, או ביחסי מין, ורובן אינן משתייכות לקבוצות הסיכון הקלאסיות.

 

ממשרד הבריאות הסיני נמסר, כי רוב הנשים הנדבקות עודן בגיל הפוריות וכי הם עושים מאמצים כי למנוע ריבוי מקרים של הדבקה מאם לתינוק.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:איי אף פי
מנסים להתגונן. לונדון
צילום:איי אף פי
צילום: רויטרס
ההוריקן דניס נחלש
צילום: רויטרס
סמל המאבק באיידס
מומלצים