שתף קטע נבחר

בוטל רישיונו של בנק יורו טרייד

זאת, בהמשך להודעת הבנק מתחילת השנה על כוונתו לחדול מלפעול כבנק ולהמשיך לפעול כבית השקעות פרטי

המפקח על הבנקים, יואב להמן, הודיע היום על ביטול רישיונו של בנק יורו-טרייד. זאת, בהמשך להודעת הבנק מתחילת השנה על כוונתו לחדול מלפעול כבנק ולהמשיך לפעול כבית השקעות פרטי.

 

בכך השלים הבנק את הפעולות בהן נקט מזה כשנתיים לצמצמם את פעילותו הבנקאית, תוך תיאום הדוק עם המפקח על הבנקים.

 

במסגרת פעולות אלה, נוסף על צמצום פעילות האשראי ופעילויות בנקאיות אחרות, פרע הבנק במהלך החודשים האחרונים את כל פיקדונות הציבור, למעט פיקדונות בודדים של מפקידים שהביעו הסכמתם להותיר את הכספים בתאגיד שימשיך לפעול כבית השקעות פרטי.

 

המהלך מתיישב עם גישת הפיקוח על הבנקים, לפיה יש לפעול ליציאה מסודרת של הבנקים הזעירים מהענף. זאת, מאחר ואלה מתקשים לקיים פעילות בנקאית רווחית ובטוחה, עם בסיס הון קטן.

 

בשנים האחרונות הואץ תהליך מיזוגם של הבנקים הזעירים בישראל אל תוך בנקים גדולים יותר, או לחילופין הופסקה פעילותם כבנקים. בין השאר - בנק כרמל מוזג לבנק אגוד; בנקים הספנות, קונטיננטל, ופולסקא קאסה אופקי (פאקאו) - נרכשו ומוזגו לתוך בנק הפועלים, ובנק אינווסטק נרכש בידי הבינלאומי.

 

גם בנק עולמי, בנוסף ליורו-טרייד, חדל מפעילות בנקאית. הבנק לפיתוח התעשיה מיישם תוכנית RUN-OFF שאימץ בתחילת 2003, לאחר שנקלע לקשיי נזילות חמורים שבעקבותיהם הועמד לבנק קו אשראי מיוחד מבנק ישראל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
יואב להמן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים