שתף קטע נבחר

הפתעה בתל-אביב: סליק מתקופת האצ"ל

לוחם האצ"ל, מאיר חג'בי, הלך לעולמו לפני ארבע שנים. רק כאשר הגיעו בני משפחתו לפנות את הבניין בו התגורר, חשפו הקירות וגג הרעפים את סודם

בני משפחתו של לוחם אצ"ל פינו היום (ב') את הבניין בו התגורר במטרה למכור אותו ולהפתעתם הרבה גילו בו סליק מתקופת האצ"ל.

 

בני המשפחה, שהגיעו לבניין השוכן ברחוב הלל הזקן סמוך לשוק הכרמל כדי לפנותו מחפציו, מצאו פריטי חבלה מוסלקים בתוך הקירות ובתוך גג הרעפים של הבניין, והזעיקו מייד את חבלני משטרת מרחב ירקון.

 

במקום התגלו חומר נפץ מסוג TNT במשקל 130 ק"ג, מאות נפצים ורימונים. במשך שעות ארוכות עסקו החבלנים בנטרול חומרי החבלה וסגרו את כל האזור לתנועה. רק כעבור ארבע שעות סיימו את עבודתם והעבירו את חומר הנפץ לפיצוץ מבוקר בחוף פלמחים.

 

המשטרה הזעיקה למקום גם את מכבי אש ומד"א כדי שיאבטחו את האזור מחשש שבמהלך הפינוי יתרחש פיצוץ לא מבוקר.

 

בני המשפחה, שהתבוננו בכל אותו הזמן בפעולת החבלנים, סיפרו כי הסבא, מאיר חג'בי, היה לוחם באצ"ל. הוא היה מעין "קצין חבלה" שעשה פעולות נגד הבריטים. לדבריהם, "הוא היה מעלה מן הים במו ידיו מעפילים שהגיעו ארצה, ונהג, כך מסתבר, לאגור בקירות ביתו ובגג את חומר הנפץ".

 

רק לפני ארבע שנים, כאשר הלך לעולמו בגיל 80, סיפר על כך לבני משפחתו די בסוד, אולם אלו לא ייחסו לזה חשיבות ובכל אותו הזמן הבית עמד נטוש. רק עתה כאשר מכרו את הבניין ורוקנו אותו מהחפצים גילו את כל חומרי הנפץ בקירות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
הסליק בתל אביב
צילום: אבי כהן
מומלצים