שתף קטע נבחר

הכנות לצעדת המונים בת 3 ימים לגוש קטיף

פעילים במועצה התכנסו בנתיבות, שם צפויים להתכנס באי צעדת ההמונים לגוש קטיף. הצעדה אמורה להמשך שלושה ימים בסופם מקווים המארגנים יוכלו לזרום לגוש דרך כיסופים

פעילים מרכזיים במועצת יש"ע התכנסו היום (ג') בנתיבות על-מנת לארגן את הצעדה המרכזית לכיוון עיר האוהלים בגוש קטיף, שצפוייה לצאת להתקיים ביום שני הבא, 18 ביולי. מארגני הצעדה העריכו כי כ-100 אלף איש יגיעו לאירוע, שצפוי להימשך שלושה ימים.

 

 

 

מסלולה המתוכנן של הצעדה הוא כינוס בנתיבות, משם תצא הצעדה לכיוון כפר מימון, ומשם לרעים, מחסום כיסופים וגוש קטיף. לדברי חיליק נבון, מדוברי מועצת יש"ע, למארגנים התברר כי לתושבים רבים, שמעוניינים להגיע לצעדה המיוחדת, יש חששות בקשר למצעד, ולכן הוחלט לכנס ישיבה בנושא.

 

לדברי נבון, כל הצועדים יגיעו ב-18 בחודש לפארק הבבא סאלי בנתיבות, סמוך לבית העלמין, שם תתקיים עצרת תפילה המונית בהשתתפות רבנים. גם הבבא ברוך מנתיבות צפוי לברך את הבאים. משם תתחיל צעדה לכיוון כפר מימון, שם מוקם חניון לילה. נבון הסביר כי "כבר בשעות האלה עובדים טרקטורים ומיישרים את השטח בכדי להכשיר את השטח לחניון מסודר עבור כל הצועדים. יוקמו גם עמדות למנהלה ולעיתונאים ושם נשהה במהלך היום הראשון בלינת לילה".

 

ביום השני תתחיל הצעדה מכפר מימון לכיוון רעים, גם שם יוקם חניון לילה. ביום השלישי תתחיל הצעדה המרכזית לכיוון כיסופים ומשם למעשה יבקשו הצועדים להכנס לעיר האוהלים שתוקם בגוש קטיף.

 

נבון טען כי "אנו מעריכים שבצעדה שלנו לכיוון כיסופים יחסמו אותנו הצבא והמשטרה, אבל לנו אין כוונה להגיע לעימות עם המשטרה. אם יעצרו אותנו בכיסופים אנו פשוט נעצור שם ונמתין. אנו מניחים שייווצר צוואר בקבוק של עשרות אלפי אנשים ואולי לא תהיה ברירה אלא להכניס אותנו לגוש קטיף".

 

לדברי נבון מדובר בארגון המפגן הגדול ביותר שהיה בארץ אי פעם. לא מדובר בהפגנה של יום אחד אלא במפגן שימשך מספר ימים וייקחו בו חלק עשרות אלפי אנשים. על הלוגיסטיקה המורכבת של אוכל, שתייה, עזרה ראשונה וכדומה מנצח צביקי בר חי, ראש מועצת הר חברון, שהוא סגן יו"ר המטה המבצעי במועצת יש"ע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני סופר
מועצת יש"ע (ארכיון)
צילום: רוני סופר
מומלצים