שתף קטע נבחר

"נקניק עם כיפה", הטיחו המתנחלים בראש אכ"א

מקלחת צוננת ציפתה לאלוף שטרן בגוש קטיף: צמיגי מכוניתו נוקבו והוא בקושי הצליח להיחלץ מההמולה

עימות פרץ בצהרים (יום ה') בין מספר בני נוער לבין ראש אכ"א, האלוף אלעזר שטרן, שביקר בנווה דקלים.

 

 

בשעה שהאלוף שהה אצל ראש מועצת חוף עזה, אבנר שמעוני, ניקבו אלמונים בסכין שניים מצמיגי הג'יפ שהסיע את האלוף למקום. לאחר מכן, כשסיים את הביקור וירד אל הרכב, הקיפו אותו מספר נערים שאחזו בשלטים וגידפו אותו: "אתה פושע, נקניק עם כיפה, תעוף מפה, איך אתה מסוגל לגרש יהודי", צעקו לו.

 

האלוף לא הצליח להיכנס למכוניתו והחל לצעוד ברגל לכיוון היציאה מנווה דקלים. הנערים דלקו בעקבותיו וניסו לחסום את דרכו ולהתעמת עם אנשיו. חלק מאנשיו אף הדפו את הנערים בכוח על מנת לאפשר לאלוף להמשיך בדרכו.


מול הג'יפ החלופי (צילום: חנן גרינברג)

 

בהמשך ניסו הנערים להקיף את האלוף באמצעות שלט ענק שאחזו. ראש אכ"א לא הגיב לפרובוקציה וחייך אך אלו המשיכו לקלל והלטיח בו מילים חריפות. בשלב מסוים הגיע הג'יפ החלופי והאלוף ניסה להיכנס פנימה, לא לפני שראש הלשכה שלו ואנשים נוספים שהיו עמו סייעו לו לעשות זאת.

 

גם כשנכנס לתוך הג'יפ חסמו אחדים מהנערים את הדרך. אחד מהם טיפס על הג'יפ והנהג נאלץ לצפור מספר פעמים לפני שהחל בנסיעה.

 

הנהג לחץ על דוושת הגז וניסה להתקדם, תוך דחיפה של בני הנוער בעוד אנשיו של ראש אכ"א מתעמתים עמם. "אל תגעו בו", צעק אחד הקצינים לעבר הנערים.

 

בשלב מסוים של האירועים היה נדמה כאילו אחד הנערים יכול היה לפגוע באלוף שטרן. "איך יכול להיות שהיית קצין חינוך?", "קלגס", צעק לעברו. בהמשך חצה הנהג שטח הפרדה רחב שעליו מדשאה כדי להתחמק מהנערים. אחד הנערים נפל, וראש אכ"א יצא לדרכו. הנער שנפל חש כאבים ברגלו ונבדק על ידי רופא.

 

ראש אכ"א הגיע לבקר בגוש קטיף יחד עם קצינת השלישות הראשית, תת-אלוף אורנה ברביבאי. בחלקו הראשון של הסיור הגיע האלוף לבקר משפחות שאיבדו את בניהן החיילים, ובחלקו השני נועד עם עם ראש מועצת חוף עזה, אבנר שמעוני, על מנת ללמוד על הלכי הרוח באזור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חנן גרינברג
מתעמת עם הנערים. שטרן (משמאל)
צילום: חנן גרינברג
צילום: חנן גרינברג
הצמיג המנוקב
צילום: חנן גרינברג
ראש מועצת חווף עזה, שמעוני
מומלצים