שתף קטע נבחר

צילום: איי פי

הפיגועים בלונדון: עצור במצרים, 4 עצורים בפקיסטן

חקירת הפיגועים בלונדון הגיעה עד למצרים ולפקיסטן. ביו-כימאי מצרי נעצר במצרים בחשד שהשכיר בית בבריטניה שבו נמצאו השבוע חומרי נפץ. שר הפנים המצרי: לאיש אין כל קשר לאל-קאעידה. שירותי הביטחון בפקיסטן עצרו ארבעה גברים בחשד לקשר עם אחד המחבלים המתאבדים בפיגועים

חקירת הפיגועים בלונדון מגיעה עד למצרים ולפקיסטן: המשטרה המצרית עצרה אתמול (ו') לחקירה ביו-כימאי שרכש את השכלתו בבריטניה בחשד למעורבות בפיגועים בלונדון. במקביל, פקיסטן עצרה ארבעה בני אדם בחשד לקשר אפשרי דרך ארגון אל-קאעידה לאחד מהמחבלים.

 

שר הפנים המצרי, חביב אל-עדלי, מסר כי העצור במצרים, מדגי אלנשר, חוקר באוניברסיטת לידס שבצפון אנגליה בן 33, למד גם בארה"ב. הוא תוחקר לגבי הפיגועים בלונדון, שבהם נהרגו למעלה מ-50 בני אדם ונפצעו כ-700 ב-7/7.

 

עם זאת, אל-עדלי אמר לעיתון המצרי על-גומוריה שאלשנשר אינו חבר בארגון אל-קאעידה, וכי כלי התקשורת המערביים והערביים מיהרו מדי לקפוץ למסקנות בנוגע למעצרו.

 

אלנשר, אזרח מצרים, עזב את אנגליה לחופשה בת 45 ימים לפני שאירעו הפיגועים והתכוון לשוב לבריטניה, כך מסר מקור במשרד הפנים. הוא הכחיש כי ידע על הכוונה לבצע את הפיגועים, שבהם ארבעה מחבלים מתאבדים תקפו שלוש רכבות תחתית ואוטובוס קומתיים.

 

אחד ממכריו של אלנשר אמר כי הוא לא מאמין שיתכן כי הוא מעורב בהתקפה החמורה ביותר על לונדון מאז מלחמת העולם השנייה. "יש לו אופי נהדר. לעולם לא היית מצפה לפעולה שכזאת ממנו. בלתי אפשרי", אמר חאדם אל-ראווי, החוקר את עקרונות האסלאם במכון בוויילס.

 

עיתונים בבריטניה דיווחו כי אלנשר השכיר את הבית בלידס שאליו פשטה המשטרה ביום שלישי. כמויות גדולות של חומרי נפץ נתפסו בבית.

 

מפקד משטרת לונדון, איאן בלייר, אמר כי המשטרה "עוקבת אחר ההתפתחויות במצרים בזהירות רבה, ואם יהיה צורך נשלח לשם שוטרים, או שנבקש את הסגרתו, או כל צעד אחר שיהיה נחוץ".

 

דוברת של אוניברסיטת לידס אמרה כי אלנשר קיבל תואר דוקטור בביו-כימיה במאי וכי ממשלת מצרים תמכה בלימודיו. לפי דיווחים בתקשורת, אלנשר למד קודם לכן באוניברסיטת צפון קרוליינה שבארה"ב.

 

במקביל, מקורות במודיעין הפקיסטני מסרו כי אחד מהמחבלים המתאבדים שביצע את הפיגועים בלונדון נועד בשנת 2003 עם אדם שנעצר מאוחר יותר בחשד למעורבות בהתקפת כנסיה בבירת פקיסטן, איסלמאבאד.

 

שירותי הביטחון הפקיסטניים, החוקרים קשרים אפשריים בין הארגונים החמושים במדינה לבין שזאד טאנוויר שפוצץ עצמו באחת הרכבות בלונדון, עצרו ארבעה גברים בעיר פייסלבאד, שבמרכז המדינה. יצוין כי שלושה מתוך ארבעת המחבלים המתאבדים שביצעו את הפיגועים היו בריטים ממוצא פקיסטני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
עצור במצרים. אלנשר
צילום: איי אף פי
צילום: רויטרס
פשיטת משטרה על בית ביורקשייר (ארכיון)
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
תחנת קינג'ס קרוס שהותקפה (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים