שתף קטע נבחר

"לפרק את המחנה הצבאי תוך כדי הצעדה"

בארגון הימין "הבית הלאומי" הוציאו "פקודת מבצע" מפורטת לקראת הצעדה המתוכננת מחר: "אנו קוראים לרבבות שיגיעו לצעדה לפרק את עיר האוהלים שהקים הצבא בצומת גמא לקראת ביצוע ההתנתקות. שכל אחד יקח משם עמוד אוהל, חתיכת צינור, חבלים לקשירת האוהלים, וישליך אותם במרחק מאות מטרים". המשטרה והצבא: "אנו ערוכים ומוכנים"

יפשטו על המחנה? ארגון הימין הקיצוני "הבית הלאומי" קורא לרבבות שמתכננים לבוא מחר (ב') לצעדת "יום הפקודה", להרוס את מחנה צה"ל והמשטרה הסמוך לצומת גמא.

 

  

היום הודיעה המשטרה, שהיא לא מאשרת את צעדת המחאה הגדולה. המתנחלים הודיעו, כי בכוונתם לקיים את הצעדה בכל מקרה.

 

מחנה האוהלים של צומת גמא ממוקם כשני קילומטרים מדרום לצומת המוביל לכיוון מעבר כיסופים. במאהל זה משוכנים כבר אלפי חיילים ואנשי כוחות הביטחון, הסוגרים את רצועת עזה. זהו אחד משני מחנות האוהלים הגדולים שהקימו כוחות הביטחון לקראת ביצוע תוכנית ההתנתקות והראשון שבהם שאוייש. המחנה מוקף גדר גבוהה, ובנקודות מפתח מוצבת שמירה.

 

ב"פקודת המבצע" של הבית הלאומי נכתב (לנוסח המלא לחצו כאן): "כחלק מהמרי האזרחי הבלתי אלים והירידה לגוש נפרק את אותה עיר אוהלים. פעולה זו מהווה חלק ממטרות הירידה לגוש. לא משנה אם נצליח לפרוץ ולעבור את המחסומים, בכל מקרה פעולה כזו תפגע בהיערכות לעקירה. המונים אלה בדרכם לגוש, יעברו בערי האוהלים ויטלו כל אחד חתיכת תשתית, עמוד אוהל, חתיכת צינור, חבלים לקשירת האוהלים, נשליך אותם במרחק כמה מאות מטרים ונשוב לפרוק המחנה", נכתב בפקודה שחולקה בסוף השבוע בבתי הכנסת, ופורסמה גם באתר הבית הלאומי.

 

"תביאו הרבה קאטרים"

 

בתוך המסמך הנחיות המפרטות את הפעולות שעל מפרי הסדר לנקוט. בין היתר נאמר שם שכדי לפרק אוהל צבאי גדול, יש להוריד קודם את המוט המרכזי ואחר כך את כל היתר. כמו כן מורים המארגנים למבצעים להצטייד בהרבה קאטרים (מספריים לחיתוך כבלים) ולגזור בזהירות כל כבל חשמל בו ייתקלו, כדי לשבש את שיקום המחנה. הנחיה נוספת היא לערום את האוהלים שפורקו בסבך מפותל, שיקשה על החיילים להחזירם למקומם.

 

 

ע', מ"הבית הלאומי", אמר ל-ynet: "אין סיבה שהבסיס הזה יהיה קיים. זה מפריע לנוף. אנו מתכוונים לפרק אותו, כי זה בסיס של מי שרוצה לגרש יהודים. איננו חוששים להיעצר. אנו מאמינים שנצליח לגייס מאות או אלפים לפעולה שכזאת. זאת בהחלט מטרה טובה בסביבה. אנו מארגנים את האנשים שלנו ואני לא יכול לומר לך למתי אבל טוב שיש מטרות טובות שכאלה", אמר.

 

קצין בפיקוד הדרום של צה"ל אמר בתגובה: "אנו נערכים לתרחישים רבים לקראת מסע יום פקודה של המתנחלים שאמור להתחיל מחר. זהו אחד התרחישים שנלקחו על ידנו בחשבון. אנו מכירים את התוכנית הזאת של המתנחלים וערוכים גם לה. איני רוצה לנקוב בשיטות הגנה וסדרי כוחות, אך אנו מוכנים למנוע מהם כל פגיעה במחנה גמא", אמר.

 

"למדנו לא לזלזל באיומים"

 

במחוז הדרומי של משטרת ישראל לוקחים ברצינות רבה את האיום. גורם בכיר במעגל החמישי של ההתנתקות אמר ל-ynet: "למדנו שאין לזלזל באף איום של המתנגדים להתנתקות. כל איום כזה נבחן בהערכות המודיעין ומקבל תשובה מבצעית. גם האיום הזה ידוע לנו ואנו ערוכים, יחד עם הצבא ויחד עם כוחות הביטחון, לעצור אותם עוד הרבה לפני שיגיעו למחנה גמא. בינתיים, מבחינתנו, כל הצעדה היא בלתי חוקית ולכן סביר מאוד להניח שהם לא יגיעו בכלל למחנה האוהלים הזה", אמר.

 

ח"כ אריה אלדד (האיחוד הלאומי), אמר בתגובה: "אין לי רושם שמדובר בפרובוקטורים של ממש. אני אישית איני רואה את עצמי עוקר יתדות, או חותך גדרות של מחנה עיר אוהלים. אם זאת איני מתכוון לעסוק בציונים לכל מיני פעולות מחאה נגד ההינתקות. אני לא מגנה חסימות ולא דברים שכאלה. אני לא רואה את עצמי שותף לפעולה שכזאת במסגרת המצעד שיחל מחר", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
מחנה גמא
צילום: אילן מרסיאנו
צילום: חנן גרינברג
(ארכיון)
צילום: חנן גרינברג
צילום: רוני סופר
(ארכיון)
צילום: רוני סופר
מומלצים