שתף קטע נבחר

האגודה לזכויות האזרח: ניסיון "דרקוני" לסכל הפגנה

מכתב מהאגודה לקראדי: "השימוש באמצעים קיצוניים וחסרי סמכות שכאלה כדי לסכל מראש קיומה של הפגנה - גם הפגנה לא חוקית - מזכיר משטרים להם לא היינו רוצים להידמות"

גם גופים המזוהים בדרך כלל עם ארגוני השמאל התייצבו היום (ב') לצד מתנגדי ההתנתקות. זאת, לאחר שהמשטרה חסמה את דרכם לעבר עצרת ההמונים בנתיבות. כך למשל האגודה לזכויות האזרח, שפנתה במכתב דחוף למפכ"ל המשטרה, רב-ניצב משה קראדי, ודרשה ממנו לאפשר לאוטובוסים לצאת כסדרם לכיוון נתיבות ולאפשר לצועדים לצאת לדרכם לכיוון גוש קטיף.

 

 

במכתב, עליו חתומה עו"ד לילה מרגלית, נטען כי לא נמצאה כל הוראת חוק המסמיכה את המשטרה לעכב אוטובוסים רק בשל החשש שנוסעיהם עומדים להתקבץ במקום מסויים.

 

עו"ד מרגלית כינתה במכתבה את החלטת המשטרה "צעד דרקוני ופוגעני", וכתבה כי "אף אם קיים יסוד לסירוב המשטרה להעניק אישורים, הרי שכאשר בפעולות מחאה עסקינן, על רשויות אכיפת החוק לנקוט משנה זהירות כדי להבטיח כי הפגיעה בחופש הביטוי ובזכויות אדם לא תעלה על הנדרש".

 

לדברי מרגלית, "השימוש באמצעים קיצוניים וחסרי סמכות שכאלה, כדי לסכל מראש קיומה של הפגנה – גם הפגנה לא חוקית - מזכיר משטרים להם לא היינו רוצים להידמות".

 

עוד הוסיפה מרגלית כי החלטתו של המפכ"ל קראדי למנוע מהמתנחלים ומהמפגינים לנסוע ממקומות שונים לצורך ההתקבצות ליציאה לצעדה אינה החלטה חוקית ומהווה פגיעה חמורה בזכות התנועה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפגינים בנתיבות
צילום: צפריר אביוב
מומלצים