שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חסם כבישים - ונשלח ל-3 חודשים בכלא
  רחמים נסימי, רב מהיישוב נוף איילון שליד מודיעין, יישלח במסגרת עיסקת טיעון לשלושה חודשים בכלא וישוחרר לאחר ההתנתקות. נסימי נעצר כשהשתתף בחסימת כביש בצומת שילת. ח"כ אלדד: "זוהי עוד אבן המסמנת את מקום קבורתה של הדמוקרטיה"

  מאסר בפועל לחוסם כבישים: שלושה חודשי מאסר בפועל נגזרו על רחמים נסימי (51), תושב נוף איילון, שהורשע בחסימת ציר התנועה בצומת שילת שבשפלה לפני שלושה שבועות. כמו כן נגזרו עליו שישה חודשי מאסר על תנאי למשך שנה.

   

  מדובר בגזר דין ראשון בנוגע להפרות סדר של התנועה נגד ההתנתקות - שמסתיים במאסר בפועל, למעשה עד לאחר תקופת ההתנתקות.

   

   

  חסימת הכביש בצומת שילת לפני שלושה שבועות הייתה בהמשך לפעולות המחאה של ההתנתקות ברחבי הארץ. נסימי, אב לחמישה ילדים ורב בישוב נוף איילון, התיישב עם עוד שני תושבים במרכז הכביש וסירב להוראות המשטרה להתפנות.

   

  "מטרת קבוצת אנשים זו בהם נכלל הנאשם, היא התנגדות לתוכנית הממשלה", נכתב בכתב האישום. נסימי הואשם בהתקהלות אסורה, הכשלת שוטר, תקיפת שוטר והתנגדות לביצוע מעצר חוקי. אחד השוטרים שהגיע לצומת שילה כדי לפנות את החוסמים ננשך באצבעו במהלך המאבק ואף דימם.

   

  ראש מדור תביעות במרחב שפלה, עו"ד דדו זמיר, אמר לאחר גזר הדין: "זו הפעם הראשונה שבית המשפט גוזר מאסר על מפגין שהשתתף בסגירת צירים.בית המשפט משדר למפגינים מסר חד משמעי על חומרת העבירה שלהם, גם אם המטרות שלהם הן מטרות פוליטיות. זה שהוא הודה במעשיו, ביקש סליחה והתחרט, הביא לכך שהעונש היה שלושה חודשי מאסר, עונש קל יחסית".

   

  "גובשה עיסקת טיעון הכוללת שלושה חודשי מאסר בפועל ומאסר מותנה, אשר יוצרת איזון בין חומרת העבירה והצורך להרתיע, גילו של הנאשם ונסיבותיו האישיות", הוסיף זמיר. "המטרה שלנו היא שהוא ישוחרר מהכלא לאחר שההתנתקות תסתיים".

   

  ח"כ אלדד: "גזר הדין - אבן נוספת בקבורת הדמוקרטיה"

   

  ח"כ אריה אלדד הגיב בזעם על גזר הדין שניתן היום. "כמו חסימות האוטובוסים וכמו הפעלת חיילים בשטח הריבוני של מדינת ישראל לצרכי אכיפת הסדר הציבורי, גם השתוללות המאסרים מהווה עוד אבן המסמנת את מקום קבורתה של הדמוקרטיה", אמר.

   

  בניגוד לאלדד, הגיבו בתנועת "שובי" (של אמהות של החיליים), בסיפוק על ההחלטה. דורית אלדר, דוברת התנועה, אמר בצהריים ל-ynet: "אסור לקבל אף פגיעה בחיילים או שוטרים מצד מתנחלים קיצוניים. אנו מברכות על ההחלטה להעניש בצורה חמורה ובלתי מתפשרת כל פורעי חוק המעזים לפגוע באנשי כוחות הביטחון, המבצעים את המשימות המוטלות אליהם. חשוב להעביר את המסר כי שלומם וביטחונם של החיליים והשוטרים אינם הפקר."

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  חסימת כבישים (ארכיון)
  צילום: רויטרס
  צילום: אחיה ראב"ד
  ח"כ אלדד. "קבורת הדמוקרטיה"
  צילום: אחיה ראב"ד
  מומלצים