שתף קטע נבחר

הימורים ברשת: גיברלטר בידינו

שליח "7 ימים" גילה איך פועלת תעשיית ההימורים הישראלית באינטרנט, אי-שם בצוק גיברלטר, ואיך היא שינתה את חיי המהמרים הישראלים כאן. הסיפור מלא מחר ב"ידיעות אחרונות"

איפה התחילה שערוריית ההצבעות של "כוכב נולד"? הרחק מכאן, בנקודה שבה האוקיינוס האטלנטי מתחבר לים התיכון. שם, במושבה הבריטית גיברלטר, צומחת במהירות קהילה של עשרות ישראלים, עובדי חברות המפעילות אתרי הימורים באינטרנט.

 

שליח "7 ימים" יצא לגיברלטר כדי להתחקות אחר התעשייה הזו, וגילה תחרות עזה, מלווה

בחטיפת עובדים זה מזה ובניסיון לכבוש כמה שיותר מהמרים כחול-לבן.

 

ישראלים שניסו את מזלם באתר של "ויקטור צ'נדלר", כבר נקלעו לשערוריית הזיופים ב"כוכב נולד" ומהמרים רבים קיבלו את כספם בחזרה. מתחרי החברה מבטיחים הימורים שלא נראו בארץ. 

 

יהודי אוהב כסף ישראלי?

 

חברה גיברלטרית גדולה במיוחד שתונפק בקרוב בבורסה בלונדון היא "קאסבה", שאינה פונה כלל לישראלים. אבל הבעלים ורווחי העתק שלה פונים ועוד איך: היא נמצאת בין היתר בבעלותו של אבי שקד, דמות  מרכזית מאחורי יוזמת ז'נבה. קאסבה מעסיקה ישראלים רבים, אבל מאפשרת הימורים אך ורק לאזרחי מדינות אחרות.

  

גיברלטר, אם תרצו, בידינו. "יש המון ישראלים שבאים לכל מיני חברות", אומר שבתאי בן-זקן, נשיא בית כנסת בעיר גיברלטר ובעל חנות עתיקות. "בשנה האחרונה פתאום כולם כאן שומעים עברית ברחובות". 

 

הראשון שהבין שהישראלים יעוטו על המושבה הבריטית הנידחת הוא המנכ"ל החייכן של ויקטור צ'נדלר, רואה החשבון מייקל קרלטון (24). הוא יהודי כשר בהחלט, אוהב ישראלים, בייחוד כשהוא גורף מהם כסף. "היה לי ברור שהישראלים יעקפו את כל המדינות האחרות באירופה ובמזרח הרחוק. מדובר במחזור של 24 מיליון שקלים בחודש. כיהודי אני מכיר את הראש הזה. המהמרים רוצים להכות אותי, והם חוזרים שוב ושוב ושוב.  

 

"נכון שזה מאוד רווחי לנו. הם מעורבים מאוד במשחק. הם חלק מההתרחשות במשך כל העונה, כשהם מוכרחים לדעת בכל דקה מי ינצח. הם עסוקים בזה מאוד".  

 

נשמע לי כמו מחלה, כמו בעיה נפשית.

 

"זה חלק מהחיים, וזה תמיד היה כך, עוד בתקופת התנ"ך".

  

את שוק ההימורים בישראל הוא מעריך בהיקף של עשרות מיליוני ליש"ט בשנה, כסף זר שישראל מאבדת. לפי פרסומי החברה, השנה היא חילקה 70 מיליון שקל לזכיות של ישראלים. מה שלא פורסם, כמובן, הוא סכומי ההפסדים של מהמרים ישראלים. "החברה מוכנה לעבור לישראל בשמחה", הוא מודיע. "יש 12 אלף ישראלים מנויים, וזה כל הזמן בעלייה. אז תטילו עליי מסים ממשלתיים, תמנו רגולטור, ונבוא לעבוד בישראל ברישיון". 

 

הסיפור המלא יתפרסם מחר (ו') ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
גורפים הון ברשת, והישראלים בעניינים
צילום: איי פי
מומלצים