שתף קטע נבחר

שרון: "מרגיע או מאכזב, לא חטפתי התקף לב"

שמועות כוזבות שפשטו בחוגי הימין הקיצוני גרסו הבוקר כי ראש הממשלה לקה בהתקף לב ופונה במהלך ישיבת הממשלה אל בית החולים. שרון הפתיע את שריו בישיבה ואמר להם בציניות האופיינית: "אני רוצה להרגיע או לאכזב את כולכם"

מי מפיץ שמועות על התקף לב שחטף ראש הממשלה? מתנגדי ראש הממשלה לא בוחלים כנראה בדבר, ובצהריים (יום א') הפיצו שמועה כי ראש הממשלה, אריאל שרון, לקה בהתקף לב ופונה במהלך ישיבת הממשלה אל בית החולים.

 

במהלך ישיבת הממשלה סיפרו לו עוזריו על השמועה הכוזבת, שפשטה עד מהרה בחוגי הימין הקיצוני. ראש הממשלה לא יכול היה להתאפק, הפתיע את השרים, וביקש לעצור את הדיון המדיני שהתנהל כדי להכחיש בפניהם את השמועה. "אני רוצה להעיר הערה. שמעתי שמועה שאני לא כאן אלא בבית חולים", אמר ופרץ בצחוק. "לא כל-כך מהר", הוסיף.

 

לשכת ראש הממשלה הוציאה באופן חריג את הודעת ההכחשה של ראש הממשלה לביפרים של הכתבים.

 

"לפני כמה דקות גונבה שמועה לאזניי שקיבלתי התקף לב", אמר שרון בבדיחות הדעת. "אני רוצה להראות לכם שאני מסוגל לדבר. אני מבין שהדבר מעורר סערה ואני רוצה להרגיע - או לאכזב - את כולכם", הוסיף בציניות האופיינית לו.

 

שרון הבהיר לשרים: "כפי שאתם רואים, מצבי תקין. לא היה ולא נברא. אבל אתם חייבים להודות שמעניין כאן".  שר השיכון יצחק הרצוג השיב לראש הממשלה בנימה משועשעת: "דווח שהאמבולנס מביא אותך לבית החולים". שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, הוסיף: "השמועה היא שקיבלת התקף לב וששרי מפלגת העבודה סחבו אותך על האלונקה".

 

בחודשים האחרונים גבר הלחץ הציבורי על לשכת ראש הממשלה לפרסם באופן רשמי את מצבו הבריאותי של שרון, כפי שנעשה בארה"ב למשל, שם עובר הנשיא בדיקות תקופתיות ומפרסם את תוצאותיהן.

 

בפברואר אשתקד עבר ראש הממשלה בהצלחה טיפול בריסוק אבנים בדרכי השתן. על הטיפול הוחלט לאחר ששרון בן ה-76 חש בכאבים. ראש הממשלה נבדק על ידי רופא, ובבדיקה התגלו אבנים בדרכי השתן. בתום התייעצות קצרה הוחלט כי שרון יעבור את הטיפול.

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
כמו שור. שרון
צילום: שאול גולן
מומלצים