שתף קטע נבחר

הנדל על השוטרים: "גם אייכמן רק מילא פקודות"

בדיון שנערך בכנסת בעקבות הצעת אי-אמון שהגישה האיחוד הלאומי, גינה ח"כ צבי הנדל את התנהגות השוטרים ואמר: "אולי אנחנו הרגנו סתם את אייכמן. גם הוא רק מילא פקודות". יד ושם: "הדברים גובלים בהכחשת השואה"

אחרי הטלאי הכתום והמספר על היד, עכשיו משווים לאייכמן: ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי) גינה הערב (ב') בחריפות את התנהגות השוטרים. "אחר כך גם יגידו לי: 'אל תזכירו את השואה'. אולי אנחנו הרגנו סתם את אייכמן. גם הוא רק מילא פקודות", אמר הנדל בדיון שהתקיים במליאת הכנסת בהצעת אי-אמון שהגישה האיחוד הלאומי. בארגון יד ושם אומרים שהדברים גובלים בהכחשת השואה.

 

הנדל אמר בשיחה עם ynet: "לא ראיתי שיד ושם קפצו כששברו אלות על ילדים. לא ראיתי שמישהו התרגש. ההשוואה לשואה קשה, אבל החיים שלנו יותר קשים מההשוואה. כל המדינה מלאה בממלאי פקודות. נותנים להם הוראות מגבוה להתסיס את השטח".  

  

 

וכך נשמעו הדברים מעל בימת הכנסת: "אחרון הקלגסים לא היה מתנהג כך באף מדינה דיקטטורית באף מקום בעולם. איך שמתנהגים לילדים שלנו השוטרים. אני קורא מעל במה זו לחיילים שהם עוד נשארו השפויים: תספרו לשר לביטחון פנים איך מתנהגת המשטרה ולא הפקודות שאומרים בטלוויזיה - איך בפועל נוהגים יום יום ושעה שעה עם ילדים שלא מפגינים ושלא עושים כלום ורוצים לנסוע הביתה".

 

לדברי הנדל, לשוטרים יש גיבוי אדיר, "מיד גם היועץ המשפטי לממשלה הודיע: 'אנחנו נטפל. נדאג לטפל, והם לא יצטרכו להוציא כסף אם יהיו תביעות אישיות'. מה מבין שוטר? - רוח המפקד, המלים שהוא אמר. גם אני מסכים. אבל, מה מאחורי זה? מהי התחושה? - שאפשר לעשות מה שרוצים ואפשר להכות, להרביץ, לגרש ולהפריד אם מבנה. הכל כשר, כי למי שיש תיקים פליליים הוא צריך התנתקות.

 

"יבוא יום והחברה הישראלית תשלם מאד ביוקר, ולא השמאל ולא הימין ולא ויכוחים כאלה מחויכים. חייל אמר למפקדו, ושמעתי את זה: 'אדוני המפקד, אני לא יכול לעבוד עם המשטרה. אני רואה שהם מרביצים סתם לילדים. אל תשלח אותי לשם'.

 

ח"כ רן כהן (מרצ-יחד) עלה לדוכן מיד אחרי הנדל והביע זעזוע: "אני רוצה להסתייג טוטאלית מכל השוואה עם הנאצים ומלחמת העולם השניה ועם כל האזכורים השטניים הללו. רבותי, בואו לא נטהר את הנאצים על-ידי ההשוואות האלה. זו הרי זוועה מה שאנחנו עושים כאן בכל האזכורים הללו".

 

מוסד יד ושם מסר בתגובה: "השימוש שעשה הנדל בשואה הינו חסר אחריות, פוגע בזכרון השואה ואף גובל בהכחשת השואה. חשוב שזכרון השואה יהיה גורם מאחד בחברה הישראלית ולא להיפך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
הנדל משווה
צילום: סבסטיאן שיינר
אדולף אייכמן
צילום: לע"מ
מומלצים