שתף קטע נבחר

עופר גלזר הורשע במעשים מגונים

בית-המשפט קבע כי גלזר, בעלה של המיליארדרית שרי אריסון, ביצע מעשים מגונים והטריד מינית שתי נשים - צעירה שביקשה לשכור ממנו דירה באילת, ואחות שנשכרה כדי לטפל ברעייתו. השופטת קיבלה אחת לאחת את טענות המתלוננות. התביעה: "זהו מסר חשוב לציבור שלא משנה מי הנאשם - מדובר במעשים מכוערים ומגונים"

אשם: עופר גלזר, בעלה של שרי אריסון - האשה העשירה ביותר בארץ ואחת העשירות בעולם - הורשע הבוקר (יום ג') בשני מקרים של מעשים מגונים והטרדה מינית בנשים. הליך הטיעונים לעונש יחל כנראה רק בדצמבר.  

 

שופטת בית-משפט השלום בתל-אביב, זיוה הדסי הרמן, השתכנעה כי גלזר הטריד וביצע מעשים מגונים בצעירה שביקשה לשכור ממנו דירה באילת. במהלך הפגישה ביניהם הוא חיבק אותה, ליטף אותה, החזיק במותניה בניגוד לרצונה ואמר לה: "כדאי לך להשאיר מאהב". הוא ביקש ממנה נשיקה ונעמד מולה כשביקשה לצאת מהדירה.

 

 

 

השופטת קבעה כי היא מאמצת בשתי ידיה ומעבר לכל ספק את עדות הצעירה, ופוסלת את טענת ההגנה כי היא ניסתה לסחוט את גלזר בשל מצבה הכלכלי הקשה. גרסת המתלוננת נמצאה מהימנה, כולל אמירתה על כך שאזרה אומץ ופנתה למשטרה רק לאחר ששמעה בכלי-התקשורת על החשדות האחרים המיוחסים לו, אותם טרח להכחיש.

 

גם במקרה השני נמצא גלזר אשם בעבירות של הטרדה מינית ומעשים מגונים, כאשר מספר פעמים, לאורך שעות, הטריד את האחות שטיפלה בשרי אריסון לאחר שזו נותחה. וגם כאן נדחו טענותיו של גלזר, על ניסיון פגיעה בו בשל מעמדו הכלכלי. את התעניינותו של גלזר במידת השפעת הכדורים על רעייתו, התקשתה השופטת לפרש. "אני מאמינה לו כי גילה כוונה טובה, אך אין לשלול את האפשרות כי להתעניינות במצב עירנותה הייתה מטרה נוספת, והיא להכשיר את הקרקע לפעילותו המגונה, אשר עיקרה מתרחשת כאשר העוזרת הולכת ואשתו נמה שנתה". 

 

עוד כותבת השופטת כי אמנם, סעיפי האישום אינם מייחסים לגלזר אשמה של ניצול מרותו על האחות העובדת בשירותו, אולם "לא ניתן להתעלם מתחושתה של האחות, המוצאת לה ביטוי בעדותה פעם אחר פעם, כי היא כפופה לו ועל כן אינה יכולה לעזוב את המקום או להתלונן באוזני אשתו".

 

בני-הזוג גלזר ואריסון, שנכחו בבית-המשפט עת הוקראה הכרעת הדין, סירבו להתייחס לדברים, וכך גם הסניגור, עו"ד יהושע רזניק. התובעת, עו"ד הדס פורר, הגיבה כצפוי בסיפוק: "בית המשפט שלח מסר חשוב לציבור, שלא משנה מי הנאשם - מדובר במעשים מכוערים, שלא ייעשו ושהחברה מגנה אותם".

 

גלזר כפר בהאשמות שיוחסו לו, ולאורך ההליך המשפטי כולו טען שמדובר בניסיונות לסחוט אותו. אולם השופטת, זיוה הדסי הרמן, דחתה את טענותיו. גזר-הדין יימסר במועד אחר.  

 

"אני רוצה חלב אם"

 

בחודש אוקטובר אשתקד הוגש כתב האישום נגד גלזר. באחד המקרים, נאשם גלזר כי באוגוסט 2003 ביצע מעשים מגונים והטרדות מיניות באישה שנשכרה על-ידו כאחות פרטית שתטפל באשתו, שרי אריסון. האחות הגיעה לעבודתה ב-3 לאוגוסט 2003 בשעה 06:30 בבוקר לבית חולים בתל-אביב, ובשעה 11:00 בצהריים נסעה לדירתם בתל-אביב.

 

האחות היתה בדירה כדי לטפל באשה, ובזמן שהיתה שם הוא ניגש אליה, החל ללטף אותה בעורפה כשהוא מביע שביעות רצון מדרך הטיפול שלה באשתו. לאחר מכן נכנס שוב לחדר, וכאשר ישבה על המיטה, התכופף וליטף את רגליה היחפות, תוך שהעיר לה כי רגליה קרות והיא הגיבה בהזזת רגליה.

  

מאוחר יותר, נצמד אליה מאחור ולחש באוזנה "אפשר להתחיל איתך?" תוך שהעביר את ידו על גופה, מהמותניים ועד החזה. היא הדפה אותו ואמרה לו "לא" ויצאה במהירות מהמטבח. על-פי כתב האישום, מספר פעמים ליטף את גבה ואת ישבנה. באחד הימים, נכנס לחדרה בשעה 23:00, וליטף את חזה. היא נסוגה לאחור, וביקשה ממנו שייצא ויילך לישון, אך הוא ענה כי אינו יכול להירדם. הוא אך ניסה לנשקה ולחש באוזנה: "אני רוצה חלב אם", אך היא הדפה אותו.

  

על פי האישום הנוסף, במאי 2003 פגש גלזר צעירה שהיתה אמורה לשכור ממנו דירה באילת. כאשר היו ביחד בדירה, והיא ישבה על הרצפה לכתוב המחאות, הגיח גלזר מאחוריה, החמיא לה וליטף את שערה מספר פעמים, וחיבק אותה מאחור. הוא ניסה לשכנע אותה שכדאי שיהיה המאהב שלה. הצעירה אמרה שאינה מעוניינת, ויש לה חבר. הוא ביקש "רק נשיקה אחת", והסביר שגם אם יש לה חבר, "זה לא נורא".

 

אריסון: הוא בכה והיה בטוח שאתגרש ממנו

 

במהלך המשפט הכחיש גלזר את המיוחס לו וטען: "לא היו דברים מעולם". הוא זכה לתמיכתה המלאה של אשתו שאף העידה בבית המשפט.

 

במאי 2005 העיד גלזר במשפטו בביטחון רב וטען שכל הטענות נגדו שקיים מגע כלשהו עם האחות הן שקר מחלט. הוא סיפר שהניח את ידו על כתפיה רק כאשר הודה לה על הטיפול המסור באשתו ופעם נוספת נגע במותנה כדי לתת לה לעבור במסדרון הדירה בתל-אביב.

 

התובעת במשפט, עורכת הדין הדס פורר, שאלה את גלזר במהלך עדותו מדוע היה בחדר שבו שהתה האחות וגלזר ענה לה כי בדרך זו אירח לה לחברה "משום שהייתה משועממת".

 

יום לאחר עדותו של גלזר, העידה אשתו, שרי, שסיפרה שעופר בכה לה על הברכיים כשסיפר לה על התלונה נגדו במשטרה והוסיפה שהיה בטוח שהיא תתגרש ממנו. "אני רק רציתי להרגיע אותו. הייתי בבית וידעתי שזה לא קרה. ביקשתי ממנו להתנתק מהעולם, להתנתק מהנושא ולשקם את עצמנו. אני ידעתי את האמת. הייתי שם, וידעתי שזה שטויות". אריסון הוסיפה כי עופר ישן לצידה כל הלילה והיא בטוחה בחפותו.


פורסם לראשונה 26/07/2005 00:00

 

צילום וידאו: ירון ברנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
סירבו להגיב: גלזר ואריסון
צילום: עופר עמרם
מומלצים