שתף קטע נבחר

בשל הסרבנות: פוזרה מחלקת בני הישיבות בגדוד לביא

המחלקה פורקה בהוראת הרמטכ"ל לאחר שתשעה מחייליה סירבו פקודה במחסום כיסופים. החיילים יפוזרו במחלקות רגילות וישרתו עם חיילים שאינם חלק ממסלול ההסדר

מחלקת בני הישיבות בפלוגת הטירונות של גדוד לביא, שתשעה מחייליה סירבו פקודה לפני כשבועיים במחסום כיסופים, פורקה היום (ד') בהוראת הרמטכ"ל, רב-אלוף דן חלוץ.

 

 

אמש כונסו חיילי המחלקה, למעט התשעה המרצים עונשי מאסר שנעים בין 14 ל-28 ימים, ומפקדיהם הודיעו להם כי החל מהיום הם ממשיכים את שירותם ביחד עם חיילים שאינם חובשי כיפה ואינם חלק ממסלול ההסדר.

 

חלק מהחיילים נותרו בפלוגת לביא אך פוזרו במחלקות הרגילות, יתר החיילים פוזרו במחלקות רגילות בארבע פלוגות המבצעות בימים אלו טירונות במתקן אדם ושייכות לגדודים נחשון, שמשון, חרוב ודוכיפת.

 

במצב החדש שנוצר, כל שני חיילים שובצו במחלקה וכך למעשה נוצר נתק מוחלט בין חיילי ישיבות ההסדר. תשעת החיילים הסרבנים לא יחזרו ככל הנראה להיות לוחמים ועל-פי הוראה של הרמטכ"ל ייערך לכל אחד מהם שימוע במהלכו עשוי להתבטל שירותו במסגרת מסלול בני הישיבות, שמשכו שנה וארבעה חודשים, והם צפויים לשרת שלוש שנים כמו כלל חיילי צה"ל.

 

החיילים שוקלים לעזוב את הבסיס

 

בקרב יתר חיילי המחלקה שפוזרו הבוקר שוררת תחושה קשה. אחד החיילים אמר ל-ynet כי התקשה לקבל את ההחלטה. "לא האמנו שחילקו אותנו בין כל כך הרבה יחידות ולא נתנו לנו להיות במחלקה של בני ישיבות במקום אחר", אמר.

 

חיילים אחרים אף שוחחו עם מפקדיהם והביעו מורת רוח מצורת החלוקה. חלקם אף איימו לעזוב את הבסיס. אחיו של אחד החיילים אמר ל-ynet כי שוחח עם אחיו החייל, שאמר לו כי הוא שוקל לעזוב את הבסיס ולא מוכן לשרת ביחידה שנקבעה לו.

 

בתוך כך שוקלת הפרקליטות הצבאית צעדים משמעתיים נגד חייל בחטיבה של הצנחנים, חניך בקורס מפקדי כיתות, שכתב אמש מכתב למפקדו ובו הביע סירוב לקחת חלק במשימה הקשורה להתנתקות. החייל כתב את המכתב על-אף שלא התבקש לבצע משימה מעין זו. בשלב הראשון הוא הודח מהקורס וכעת שוקלים אילו צעדים יינקטו בעניינו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
הורה על פירוק. חלוץ
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: אביר סולטן דו"צ
(אילוסטרציה)
צילום: אביר סולטן דו"צ
מומלצים