שתף קטע נבחר

אבו עלא: היום עזה, מחר ירושלים

יו"ר הרשות הפלסטינית וראש הממשלה הפלסטיני הגיעו לרצועת עזה לפקח מקרוב על ההכנות להתנתקות מהצד הפלסטיני. ראש הממשלה, אבו עלא: "אנחנו אומרים לעולם כולו - היום עזה ומחר המדינה הפלסטינית העצמאית שבירתה ירושלים"

19 יום להתנתקות, והפלסטינים כבר מסמנים את המטרה הבאה: ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, אמר היום (ד') כי מבחינת הפלסטינים, הקרב האמיתי רק מתחיל. לדבריו, הקרב הוא על ירושלים והמדינה הפלסטינית. "אנחנו אומרים לעולם כולו, היום עזה ומחר ירושלים. היום עזה ומחר המדינה הפלסטינית העצמאית שבירתה ירושלים". הוא אמר את הדברים בביקור אצל הכוחות הפלסטיניים ברצועה. 


אבו עלא בביקור ברצועה (צילום: רויטרס)

 

 

אבו עלא אמר שהפלסטינים לא יקבלו בשום אופן הקמת מדינה פלסטינית ללא ירושלים כבירתה: "לא נקים מדינה עם גדר הפרדה גזענית, לא תהיה מדינה עם התנחלויות תוקפניות ולא תקום מדינה מבלי להשיג את כל זכויות עמנו הפלסטיני ואת זכות השיבה".

 

ראש הממשלה הפלסטיני אמר שכוחות הביטחון הפלסטיניים מוכנים בצורה מושלמת לנסיגה: "הכוחות שלנו מוכנים לבנייתה של המולדת ומוכנים להפוך את תהליך הנסיגה הישראלי לנסיגה מסודרת, שקטה, כנקודת התחלה לקראת שחרור כל המולדת. אנו מסוגלים לבצע את המשימות המוטלות עלינו בהצלחה".

 

אבו עלא פנה לאנשי הביטחון הפלסטינים, "האמון שלנו בכם גדול. אנו מאמינים בכם, אנו מאמינים ביכולות שלכם, עומדים בפנינו אתגרים גדולים מאוד ואנחנו נצליח באתגר הזה ונביא לנסיגת הכיבוש מאדמתנו, נסיגה ללא חזרה. בעזרתכם, נשיב את הסדר והביטחון ושלטון החוק. שנאנו את הכיבוש הזה ולכן נעשה הכל כדי שיעזוב את אדמתנו ולא ישוב אליה. אנחנו חייבים להראות לעולם שאנחנו מסוגלים להצליח בזאת".

 

אתמול אמר אבו עלא כי הוא דוחה את איומי ראש הממשלה, אריאל שרון, לתקוף באמצעים חריפים, אם הנסיגה תתנהל תחת אש. אבו עלא אמר כי האיומים הללו אינם מפחידים אותו, "הישראלים כבר השתמשו בכל שיטות ההרג, ההרס, והענישה הקולקטיבית, ולא השאירו נשק אחד שלא השתמשו בו".

 

הרשות הפלסטינית הפיצה סדרת הנחיות לתושבי הרצועה לקראת נסיגת ישראל. בהודעת ההגנה האזרחית הפלסטינית מתבקשים התושבים שלא להתקרב לקווי התפר ולאזורים שבשליטת ישראל מחשש שאלה יהיו מלאים במוקשים.

 

התושבים מתבקשים שלא לגעת בגדרות, הם מתבקשים שלא להתקרב לאזורי ההתנחלויות, לא להתקרב לבתי המתנחלים ולקרוואנים ולא להתקרב אל בסיסי הצבא, בין אם אלה נהרסו או לא. בעיקר מתבקשים התושבים שלא לגעת בכלי נשק ובאמצעי לחימה שישראל עשויה להשאיר בבסיסים ובמקומות שמהם היא תיסוג.

 

גם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, שוהה בימים האחרונים ברצועה, לשם הגיע בתחילת השבוע, ביום שני. הוא צפוי להישאר בה עד לנסיגת ישראל ממנה.

 

שר הבריאות, דני נווה, אמר בתגובה לדבריו של אבו עלא: "התגובה הציונית ההולמת היא בהחלטת הממשלה שתאפשר בניה יהודית באזור A1, שתחבר את ירושלים ומעלה אדומים".

 

בהכנת הידיעה השתתפה דיאנה בחור-ניר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
רוצים את אל-אקצה
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: רויטרס
חמושים בעזה. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים